Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Diyanet-Sen; Urfa Müftüsünü İstemiyoruz

Diyanet-Sen; Urfa Müftüsünü İstemiyoruz

Diyanetsen Şanlıurfa Şube Başkanı İsmail Sefalı; "Şanlıurfa'ya Prof veya akademisyen bir müftü istiyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2012 Çarşamba 17:10
Diyanet-Sen; Urfa Müftüsünü İstemiyoruz

konu ile ilgili yazılı bir açıklamasında "İlçe Müftüsü İstemiyoruz" diyen Diyanetsen Şanlıurfa Şube Başkanı İsmail Sefalı; "İlçe Müftüsü İstemiyoruz İl Müftülerinin tayinlerinin (kararnamesinin) çıkacağı bugünlerde ilimiz Dini Turizmin başkenti GAP’ in başkenti Türkiye’de 6. Büyük il, 3 ilahi dinin atasının şehri olan ilimiz, Büyükşehir olma arifesinde olan ilimize tayin edilecek müftünün Prof. Veya akademisyen tecrübeli İl Müftüsü olmasını istiyoruz.
Duyumlarımıza göre yine şehrimize eskide olduğu gibi yine bir ilçe müftüsü ataması düşünülmektedir. Bu da şehrimizi dini hayatına cevap vermeyeceğinden sahasında söz sahibi, âlim bir il müftüsünün atanmasını istemekteyiz. Bu da şehrimizin hayrına olacaktır. Bu konuda siyasilerin ve söz sahiplerini göreve davet ediyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com