Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyanet İşleri Başkanı Mescid-i Aksa baskınını kınadı

Diyanet İşleri Başkanı Mescid-i Aksa baskınını kınadı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Mescid-i Aksa'ya yönelik İsrail baskınına ilişkin, "Mescid-i Aksa'nın işgal edilmiş olmasını şiddetle kınıyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2015 Pazar 18:53
Diyanet İşleri Başkanı Mescid-i Aksa baskınını kınadı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail baskınına ilişkin, “Mescid-i Aksa’nın işgal edilmiş olmasını şiddetle kınıyorum” dedi.

Mehmet Görmez yaptığı yazılı açıklamada, Müslümanların en mukaddes üç mabedi arasında bulunan Mescid-i Aksa’ya İsrail müdahalesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, “Müslümanların en mukaddes üç mabedi arasında bulunan Mescid-i Aksa’ya sabah namazı vaktinde başlayan İsrail müdahalesi kabul edilemez. Bütün din ve medeniyetlerde kabul edilen mabed masumiyetinin çiğnenerek Mescid-i Aksa’nın işgal edilmiş olmasını şiddetle kınıyorum. Bu meş’um saldırıda yaralanan aralarında kadınların da bulunduğu kardeşlerime acil şifalar diliyorum.”  ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa işgalinin sonlandırılıp tekrar açılması gerektiğini belirten Görmez, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bugün Mescid-i Aksa’nın Müslümanlara kapatılması ve ibadet halindeki çok sayıda Müslümanın içerisinden çıkarılarak 40 Yahudi yerleşimcinin asker korumasında Harem-İ Şerife sokulması, Mescid-i Aksa’nın ‘zamansal’ taksimi yönünde atılmış tehlikeli bir adımdır. 1967’den beri işgal altında tutulan Mescid-i Aksa’ya yönelik süregelen ihlaller bugün yeni bir aşamaya taşınarak ‘zamansal ve mekânsal taksim’ planı cebren uygulanma girişiminde bulunulmuştur. Bunu sağlamak amacıyla ibadet eden insanlara yapılan saldıralar bütün Müslümanları ve vicdan sahibi herkesi derinden yaralamıştır.”

Görmez, “Olaylar önlenemez boyutlara ulaşmadan işgalciler bu vahim teşebbüsten derhal dönmeli, Mescid-i Aksa behemehâl açılmalı, her türlü taksim ve işgal emellerinden sonsuza dek vazgeçilmelidir.”  dedi.  (İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com