Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyanet İşleri Başkanı Görmez Kur’an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısı Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Kur’an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısı Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bir dizi programa katılmak üzere geldiği Şanlıurfa’da Bir otelde düzenlenen Kur’an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma 22:01
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Kur’an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısı Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bir dizi programa katılmak üzere geldiği Şanlıurfa’da  Bir otelde düzenlenen Kur’an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısına katıldı.

 “Kur’an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısı”na katılan Prof Dr. Mehmet Görmez burada yaptığı konuşmada; İslam’daki kadın erkek eşitliğinden bahsetti. Kadına yönelik şiddetin Hz. Muhammed’in mirasına sahip çıkılarak önlenebileceğini dile getiren Prof. Dr. Görmez: “Biz Müslümanlar Resulü Ekrem Sallallahu Aleyhivesellem’in mirasına sahip çıkamadık. Eğer biz sevgili peygamberimizin kadın konusunda insanlığa bıraktığı o yüze değerlere, hayatı boyunca mücadele ettiği o ideolojiyi bir tarafa bırakır ilahi rahmetin mesajlarıyla doğru ilişki kurabilseydik bizim toplumumuzda kadına karşı şiddet, aile içi şiddet diye bir şey olmazdı. Kadının kadın olduğu için aşağılandığı cahiliye ideolojileri aramızda olmazdı. Kız çocuklarını hakir gören müşrik anlayışı İslam toplumlarında zerre kadar karşılık bulamazdı. Eğer sevgili Peygamberimizin bu konudaki öğretilerine sahip çıksaydık rızası alınmadan hiçbir kız çocuğu zorla evlendirilemezdi, erkek çocuklarımızı okuturken kız çocuklarımızı cahil bırakan anlayış İslam ümmeti içinde asla neşvünema bulamazdı” dedi.Programda konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise; diyanet teşkilatından güç aldıklarını belirterek: “Diyanet sadece ibadetlerin ve dini vazifelerin yerine getirilmesinde önderlik yapmıyor. Diyanet teşkilatı emin olun en az jandarma ve emniyet güçleri kadar bu ülkenin huzuruna, asayişine ve güvenliğine katkıda bulunuyor. Çünkü dinimizin emirleri insanlarımız arasında ilk önce sevgiyi, barışı, hoşgörüyü, birlikte en güzel şekilde geçinmeyi emrediyor.  Sizler bunları tebliğcisiniz, o yüzden sizlere güveniyor ve inanıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sona eren istişare toplantısına yaklaşık 750 kadın öğretici katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com