Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Diyanet Başkanı Görmez neden yaşlılara Camiye gelmeyin dedi

Diyanet Başkanı Görmez neden yaşlılara Camiye gelmeyin dedi

Ramazan'a kısa bir süre kala Diyanet İşleri Başkanlığı 4 önemli konu hakkında cami cemaatini ve müezzinleri uyardı.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2016 Pazar 16:31
Diyanet Başkanı Görmez neden yaşlılara Camiye gelmeyin dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ramazan ayı içerinde kılınacak namazların, tutulacak oruçların usulüne uygun bir şekilde yerine getirilebilmesi için cami cemaatinden din görevlilerine kadar bütün kesimlere uyarılarda ve tavsiyelerde bulundu. Damla Peker'in Türkiye'deki haberi şöyle:

EĞER BÖYLE YAPACAKSANIZ TERAVİHİNİZİ EVİNİZDE KILIN

Camide çocuk hassasiyeti üzerinde özellikle duran Görmez, büyüklere çAğrıda bulundu: 

“Büyüklere diyorum ki, 'eğer çocukların hafızasında ve muhayyilesinde kötü iz bırakacak şekilde müdahale edecekseniz teravihinizi evinizde kılın.' Camiye gelen çocuklar ister oynasınlar ister koştursunlar. Onların hafızasında ve muhayyilesinde kötü bir iz bırakacak hiçbir müdahale kabul edilemez. 

"UZUN ÇUBUK"LU HOCALAR DÖNEMİ BİTTİ

"Biz secdeye eğildiğinde, çocuk sırtına bindiği için secdesini uzatan bir Peygamberin (asm) ümmetiyiz. Cemaate bunu öğretmemiz gerekiyor. Çocukların eli sopalı imam dedelerle olan hatıraları var. Herkes bir ‘uzun çubuk’ hatırasını yâd ediyor. O dönem bitti. Şu anda camilerin kapılarında yaz kurslarında çocuklarımızı çikolata ile karşılayan imamlarımızın sayısı azımsanmayacak kadar çok. Hepsi pedagojik eğitimden geçti. Artık bir müfredat, program, ders kitabı var. Eline öyle bir şeyi alması asla mümkün değil. 

TERAVİHTE SADECE TEKBİR VE SALAVAT

"Teravih namazları sırasında aralarda söylenen çiçekli böcekli ilahiler doğru değil. Aralarda sadece tekbirler, salavatlar olacak. Müezzinler orada ilahi söylüyorlar o doğru değil. İbadetin arasına konservari bir ilahi demeti sunmak doğru değil. Bu bir ibadettir, namazdır. Orada sadece tekbirler, salavatlar... Itri’nin tekbiri hakikaten muhteşem.”

(Risale Haber)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com