Advert
Advert
Advert

Diyabet okulu ilk mezunlarını verdi

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde diyabet konusunda uzman kişiler tarafından çocuk ve yetişkinlere 2 haftalık bir eğitim verildi. Eğitimlerini tamamlayan kişilere sertifikaları verildi.

Diyabet okulu ilk mezunlarını verdi
Diyabet okulu ilk mezunlarını verdi admin
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastane Konferans Salonunda verilen eğitime Çocuk Endokrin Uzmanı Dr. Recep Polat, Dâhiliye Uzm. Dr. Umut Sert, Diyabet Eğitim Hemşiresi Nilüfer Bağmancı, Diyetisyen Büşra Öztürk, Diyetisyen İbrahim Halil Yeğenoğlu, Fizyoterapist Ozan Orhun Çalışkan, Psikolog Songül Altun tarafından çocuk ve yetişkin diyabetlilere 2 hafta eğitim verildi.
 
Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Uz Dr. Faruk Günak,”Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın olarak ifade edilen bu kronik hastalık, komplikasyonları dolayısıyla insan vücudunda birçok sistem ve organın olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır. Diyabet sıklığındaki bu artışın en önemli nedenleri sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam ve bunlarla ilişkili olarak obezitenin artmasıdır. Biz Şanlıurfa Eğitimve araştırma Hastanesi olarak halkımızı diyabet konusunda bilinçlendirmek için çalışmalara devam edeceğiz.”dedi.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle