Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DİVAN YOLU CADDESİ ULAŞIMA AÇILDI

DİVAN YOLU CADDESİ ULAŞIMA AÇILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda, Akarbaşı Caddesi, Haşimiye ve Divanyolu’nda yürütülen alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2015 Pazar 20:23
DİVAN YOLU CADDESİ  ULAŞIMA AÇILDI

  Çalışmaların ardından yol araç trafiğine açılırken, R1 ve R2 toplu taşıma araçları ise yeni güzergâhtan yolcu seferlerine başladı.
Tarihi bölgede yer alan Akarbaşı, Haşimiye ve Divanyolu’nda bölge esnafından gelen görüşler ve yapılan anketler neticesinde kısa süre içerisinde alt ve üst yapı çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, zemini bozuk yolun taşlarını sökerek yolu sıcak asfalt ile buluşturdu.

Çalışmalar kapsamında asfalt yapılıp iki şerit haline getirilen yolda, toplu taşıma araçları için ayrı şeritler oluşturuldu. Öte yandan yapılan yolla birlikte yayalar içinde kaldırımlar düzenlenip genişletildi.

DOĞALGAZ ÇEKİLDİ KABLOLAR YER ALTINA ALINDI

           ŞUSKİ, Aksa Doğalgaz, Türk Telekom ve TEDAŞ ile koordineli çalışan büyükşehir belediyesi ekipleri, söz konusu caddenin her iki şeridindeki çalışmalarını bitirirken bölgede birçok yeniliğe imza attı.

            Büyükşehir ekipler yürütülen alt ve üstyapı çalışmaları kapsamında caddenin kenar kısmına kanal açtı, ardından Aksa Doğalgaz ekipleri doğalgaz borularını döşedi.
 
           Çevrede meydana gelebilecek olası bir yangın ve doğal afete müdahale için de ekipler, caddenin muhtelif yerlerine  "yangın söndürme ünitesi" yerleştirdi. DEDAŞ ekipleri ise elektrik hatlarını yer altına aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com