Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Dişli ve Gelener; Urfa'da günde 2500 kg tıbbi atık topluyoruz

Dişli ve Gelener; Urfa'da günde 2500 kg tıbbi atık topluyoruz

Şanlıurfa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından öğrencilere, kent merkezindeki hastane ve tıp merkezi personeline yönelik “Tıbbi Atık Yönetmenliği Eğitimi” düzenlendi.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2012 Çarşamba 15:46
Dişli ve Gelener; Urfa'da günde 2500 kg tıbbi atık topluyoruz


Şanlıurfa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde Görevli Çevre Yüksek Mühendisleri Mehmet Dişli ve Sercan Gelener tarafından verilen seminerde katılımcılara, tıbbi atık bilgileri, tıbbi atıkların neden olacağı sağlık riskleri, tıbbi atık yönetimi ile ilgili mevzuatlar anlatıldı.

Şanlıurfa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren, 25 sağlık personelinin ve çok sayıda öğrencinin katıldığı tıbbi atık eğitim seminerinde Çevre Yüksek Mühendisleri Mehmet Dişli ve Sercan Gelener birer sunum yaptı.

Şanlıurfa'da günde 2500 kg tıbbi atık topladıklarını belirten Çevre Mühendisi Sercan Gelener, tıbbi atıkların insan sağlığı ve çevre açısından çok riskli olduğunu kaydetti.

Gelener, “Tıbbi atıkların biyolojik, kimyasal ve fiziksel tehlikeleri bulunuyor. Hem tıbbı atık üreticisi hem tıbbi atığı bertaraf edenler aynı risk içerisinde. Bu riskin herkes farkında. O yüzden sağlık çalışanlarının ve hastanelerin bu konuda çok duyarlı olması gerekiyor'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com