Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dişli, aday olmayacak

Dişli, aday olmayacak

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli, yaklaşık 5 yıl süren görevi bırakma kararı aldı.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2014 Salı 15:42
Dişli, aday olmayacak

 Dişli , basına yaptığı yazılı açıklamada, önümüzdeki Ekim ayında yapılacak Kent Konseyi genel kurulunda göreve tekrar aday olmayı düşünmediğini belirtti.

Dişli’nin açıklaması şöyle:“Bilindiği üzere, 2009 Yılında Kent Konseyi Yürütme Kurulu kararıyla Genel Sekreteri olarak atandığım Şanlıurfa Kent Konseyinde 2011 Ekim ayında Başkanlığa seçildim. 2013 Yılı Ekim ayında Türkiye Belediyeler Birliğinin desteği ile ülkemizdeki bir çok güzide ilimizin kent konseylerinin iştiraki ile teşekkül eden Türkiye Kent Konseyleri Birliğinin 5.Dönem Başkanlığını yapılan seçimin galibi olara Şanlıurfa’ya getirdik. Sayın Bakanımız Faruk Çelik'in iştiraki ile Birliğe yeni bir ivme kazandırdık. Kadın çocuk ve engelli meclislerinin bölgesel toplantıları organize ettik, katıldık.

Kent Konseyleri Birliği başkanlığımız 2014 Yılının Ekim ayında sona ermektedir. Yaklaşık 5 yıl süren bu dönem de yürütme kurulundaki arkadaşlarımla birlikte yaptığımız çalışmalarla Kent Konseyinin sadece tabela ve protokol faaliyetlerinden ibaret olmadığını, bir ruhunun ve bir kaygısının olduğunu, Kentle ilgili kararlarda katılımcı ve katkı sunan bir istişare organı olarak süreci ikmal etme gayretinde olduk. Görev süremin dolacağı 2014 Yılı Ekim ayında yapılacak olan Kent Konseyi Genel Kurulunda tekrar aday olmayacağımı, bu maratonu yeni isimlere devretmenin gerektiğini, böyle yeni bir yüz ve kanla bizim taşıdığımız noktadan ileri gidilmesini ümit ediyoruz. Umarım ki; bizden sonra gelen Kent Konseyi Başkanı, konseyimizi taşıdığımız ulusaldan, uluslararası boyuta taşıyacaktır. Yeni dönemde merkez ve diğer ilçelerde de kurulacak olan konseylere seçilecek olan ilçe ve Büyükşehi Kent Konseyi Başkanlarına, BŞB Başkanı Sayın Celalleddin Güvenc’e İlçe Belediye Başkanları Sayın Fevzi Demirkol, Mehmet Ekinci ve Nihat Çiftçi'ye başarılar dilerim.
Tabiki desteklerini esirgemeyen Yürütme Kurulundaki arkadaşlarıma...Ayrıca teşekkür ederim.
Bu minvalde Kentimiz için atılacak her adımda gücümüz oranında destek vereceğimizi belirtir, yeni dönemde görevi üstlenecek arkadaşlara muvaffakiyetler dilerim."

YORUMLAR
  • yorum2014-06-28 02:47:59tarafsız

    çünkü herşeye muhalefet (tek bildiği rant kelimesi) bir yatırım yapılacaksa rant olarak bakıyor. birde bilmeden araştırmadan yayın yapıyor.

  • yorum2014-06-22 21:52:09urfa için

    çok iyi olur

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da tefecilere operasyon: 10 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com