Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Dışişleri:“Yemen'deki çatışmalardan dolayı kaygı duyuyoruz”

Dışişleri:“Yemen'deki çatışmalardan dolayı kaygı duyuyoruz”

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yemen’de yeni Anayasanın tamamlanma şamasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı civarında meydana gelen çatışmalardan kaygı duyulduğu belirtilerek tüm taraflara sağduyu çağrısında bulunuldu.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2015 Salı 09:34
Dışişleri:“Yemen'deki çatışmalardan dolayı kaygı duyuyoruz”

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Yemen'de siyasi geçiş sürecinin tamamlanarak ulusal diyalog ve uzlaşının sağlanması açısından önem taşıyan yeni taslak Anayasa'nın Cumhurbaşkanı'na sunulduğu bir aşamada, 17 Ocak günü Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü'nün kaçırılması ve bunun akabinde, 19 Ocak'ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı civarında başlayan çatışmalardan derin kaygı duyuyoruz.

 

Tüm tarafları, meşru devlet makamlarına saygıya, şiddetten kaçınmaya, ülkenin selameti için sağduyu ve sorumlulukla davranmaya çağırıyoruz. Ülkede istikrarın yeniden kalıcı bir biçimde tesis edilebilmesinin, ancak, KİK Girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı Sonuçları ve 21 Eylül 2014 tarihli Barış ve Milli Ortaklık Anlaşması'nın tüm taraflarca tam olarak uygulanmasıyla mümkün olabileceğini vurguluyoruz.”   (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com