Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Dışişleri Bakanlığından Burkina Faso'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığından Burkina Faso'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'nun başkenti Vagadugu'da yaşanan siyasi istikrarsızlık nedeniyle vatandaşların zorunlu kalmadıkça Burkina Faso'ya seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye etti.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 21:10
Dışişleri Bakanlığından Burkina Faso'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’da yaşanan siyasi istikrarsızlık neticesinde ülkedeki emniyet ve güvenlik durumunun bozulabileceği ve çıkabilecek olayların ülkedeki vatandaşların da güvenliğini olumsuz etkileyebileceğinden dolayı bu ülkeye seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın bu aşamada zorunlu kalmadıkça Burkina Faso’ya seyahat etmekten kaçınmalarında fayda bulunmaktadır. Halen Burkina Faso’da bulunan veya Burkina Faso’ya gitmek zorunda olan vatandaşlarımızın ise, şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları, olası gelişmelere hazırlıklı bulunmaları ve her koşulda müteyakkız olmaları önem arz etmektedir.“ ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın devamında, “Vatandaşlarımızın, ayrıca, Bakanlığımız ve Vagadugu Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları dikkatle takip etmeleri tavsiye edilmektedir.“ denildi.

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso’da bulunan vatandaşların, Vagadugu Büyükelçiliği ile bakanlığın konsolosluk çağrı merkezine başvurmalarını da tavsiye etti.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com