Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dışişleri Bakanlığından BBC’ye kınama

Dışişleri Bakanlığından BBC’ye kınama

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı yazılı basın açıklamasında, BBC’nin PKK propagandası yaptığını belirterek yayın politikasını eleştirdi.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2015 Cuma 16:46
Dışişleri Bakanlığından BBC’ye kınama

Dışişleri Bakanlığı, BBC’nin 20 Ağustos 2015 tarihli bir yayınında PKK propagandası yaptığını belirterek, bu tür yayınların yapılmasını terörizme açık bir destek olarak gördüğünü açıkladı.

Yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Birleşik Krallık yayın kuruluşu BBC’nin 20 Ağustos 2015 tarihli yayınında PKK terör örgütünün yazılı ve görsel propagandasına yer verdiği görülmüştür. Başta AB ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin terörist olarak adlandırdığı bir örgüt hakkında bu şekilde yayın yapılması terörizme açık bir destektir.”
BBC yayınlarının kabul edilemez olduğunun belirtildiği açıklamada, “İngiltere dâhil olmak üzere AB ülkeleri tarafından terörist niteliği tespit ve teslim edilmiş olan bu yasadışı örgütü, bir başka terör örgütü ile mücadele eden masum bir örgütmüş gibi göstermeye çalışan ve PKK'ya katılımı teşvik eden bu yayın hiçbir şekilde kabul edilemez. Yayın bu alandaki BM ve Avrupa Konseyi kararlarını da ihlal etmektedir. Terörizmi teşvik etmek ve övmek suçtur. PKK terör örgütü, sadece son bir ay zarfında 64 insanı katletmiş, 350 kişiyi yaralamış, 16 kişiyi kaçırmış, demiryolları ve barajlara sabotaj yapmış, ulaşım altyapılarına ve araçlara saldırmıştır.” ifadelerine yer verildi.
BBC’nin IRA hakkında gösterdiği hassasiyeti PKK konusunda göstermediğine dikkat çekilen açıklamada, “BBC’nin geçtiğimiz günlerde Kuzey İrlanda’da bir polis karakoluna bombalı saldırıda bulunan IRA hakkında izlediği yayın politikasını PKK terör örgütü için de uygulaması beklenir.” denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com