Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'daki askeri darbeye tepki

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'daki askeri darbeye tepki

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'da yönetimine el konulmasını endişeyle takip edildiğini, siyasete demokratik olmayan yöntemlerle müdahale edilmesini redettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2015 Cumartesi 01:46
Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'daki askeri darbeye tepki

Dışişleri Bakanlığı 16 Eylül 2015 tarihinde Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’da Devlet Başkanlığı Muhafız Birliği'ne mensup bir grup asker tarafından yönetimine el konulmasının endişeyle takip edildiğini, siyasete demokratik olmayan yöntemlerle müdahale edilmesini ret ettiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “16 Eylül 2015 tarihinde Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’da Devlet Başkanlığı Muhafız Birliği'ne mensup bir grup askerin, Devlet Başkanlığı Sarayında gerçekleştirilmekte olan Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı salona girerek, geçiş dönemi Devlet Başkanı Michel Kafando, Geçiş Hükümeti Başbakanı Isaac Zida ile bazı Bakanları zorla alıkoymalarını ve izleyen süreçte Burkina Faso yönetimine el konulmasını endişeyle takip ediyor, siyasete demokratik olmayan yöntemlerle müdahale edilmesini reddediyoruz.“ denildi.

Yapılan açıklamanın devamında, “Burkina Faso’nun içinde bulunduğu geçiş dönemi ve 11 Ekim 2015 tarihinde düzenlenmesi öngörülen genel seçimler ışığında, ülkede demokrasinin inşasına engel oluşturan söz konusu darbenin, Burkina Faso’daki barış sürecini tehlikeye attığı ve ülkedeki durumu daha da kırılgan hale getirdiği kanaatindeyiz. Bu süreçte tüm tarafları şiddetten kaçınmaya davet ediyoruz.“ ifadeleri kullanıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com