Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dinci, Manavda Satılan Bir Şey Mi?

Dinci, Manavda Satılan Bir Şey Mi?

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2010 Cumartesi 10:22
Dinci, Manavda Satılan Bir Şey Mi?

Dinci, Manavda Satılan Bir Şey Mi?

Selçuk Üniversitesinde bir söyleşiye katılan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuzdan şok açıklamalar.

Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsünün Gönlümüzdeki Mevlana konulu söyleşisine katılan Athena Grubunun solisti Gökhan Özoğuz, samimi açıklamalarda bulundu. 

Hafız bir dede ve beş vakit namaz kılan bir babanın yanında yetişmelerine rağmen dövme yaptıran ve değişik bir müzikle uğraşan gençler olarak yetiştiklerini anlatan Özoğuz, hayatının bir konser yolculuğu sırasında değiştiğini belirtti.

Özoğuz, şunları anlattı: Mevlanayı anladığımı söyleyemem. Hz. Piri anlayabilmek çaba istiyor. Satırdan değil Sadırdan okumak lazım. 1998 yılında ilk albümümüz çıktığında her yeri dolaşmaya başladık. Yine bir turne için otobüsle gidiyoruz. Sabaha karşı otobüste uyuyorum. İçimden bir sıcak su aktı. Uyandım nerede olduğumuzu sordum. Konyada olduğumuzu söylediler. Hayatımda böyle bir duyguyu hiç yaşamamıştım. Ne olduysa ondan sonra oldu. Sonra ben bu rüyanın peşine düştüm. Hz. Pirin ne olduğunu ve ne hizmette bulunduğunu araştırmaya itti bu rüya beni. Okuyorum ama daha yolun başındayım. Çocukluğundan beri Ben neyim? Kimim? arayışında olduğunu kaydeden Özoğuz, insanların garip etiketlerle ayrıştırıldığına dikkat çekti. Özoğuz, Dinci diye bir kavram var. Ben bunu anlamıyorum. Dinci ne demek? Manavda satılan bir şey mi bu. Hz. Piri Peygamberimizden ve Kurandan ayrı tutamayız. Hz. Pir, Kurandan da, Hz. Peygamberden de gayrı görmek onun da söylediği gibi şikayet vesilesidir. dedi.

Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda yapılan söyleşinin açılış konuşmasını yapan ünlü sanatçı Ahmet Özhan da, Mevlanayı anlamak için onun hayatına, Kurana ve Hz. Peygamberin sünnetine iyi bakmanın gerektiğini dile getirdi. Ünlü sanatçı Emel Sayın ise hayattaki en önemli yolculuğun insanın iç dünyasına yaptığı yolculuk olduğunu söyledi.

ZAMAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com