Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Din ve Samimiyet konferansı Urfa'da düzenlendi

Din ve Samimiyet konferansı Urfa'da düzenlendi

Şanlıurfa İl Müftülüğü “Din ve Samimiyet” temasıyla bir konferans düzenledi. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, İl Müftüsü İhsan Açık ve Şanlıurfa’da görev yapan imamlar katıldı.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2016 Cumartesi 22:00
Din ve Samimiyet konferansı Urfa'da düzenlendi


Eyüp Peygamber Camii İmam Hatibi İsmail Kahvecibaşı’nın  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Açılış konuşmasında katılımcıları selamlayan Açık, “Program, dindar olma yolunda biraz daha kendimizi hesaba çekebilme adına hayırlara vesile olsun.” temennisinde bulundu.Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr Rahmi Yaran, “Din ve Samimiyet” kelimesinin anlamı üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Yaran, Al-i İmran Süresinde geçen ‘Allah katında din yalnız İslam’dır’ ayetiyle başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Kim din olarak İslam’dan başkasını ararsa, o din ondan kabul edilmeyecektir. Yani peşinden gidilecek din İslam’dır,  başka dinlerin peşinden gidenler ahirette hüsrana uğrayacaklardır.” (Ramazan Casuk- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com