Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DİMED'ten "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı

DİMED'ten "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı

Diyarbakır Medya Mensupları Derneği (DİMED), "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2016 Cumartesi 18:00
DİMED'ten

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle, Diyarbakır Medya Mensupları Derneği (DİMED) Başkanı Mahmut İrtem tarafından bir kutlama mesajı yayımlandı.

DİMED Başkanı İrtem tarafından yayımlanan mesajda özellikle basın mensuplarının karşılaşıldığı sorunlara dikkat çekildi.

“Basın çalışanlarının karşılaştıkları tüm engellerin kaldırılmasını beklemekteyiz”

Basın çalışanlarının çoğu zaman engellemelerle karşılaştığını ifade eden İrtem, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Enformasyon kaynağının ana aktörleri konumunda olan basın-yayın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyoruz. Öte yandan, toplumu bilgilendirme adına; savaşın, çatışmanın, şiddet girdabının ve benzeri durumların zor şartlarına katlanarak kamusal hizmet sunan basın çalışanlarının yılda bir kez hatırlanması yeterli bulmamaktayız. Toplumu aydınlatmak için imkânsızlıklar içinde çalışan basın mensuplarının büyük özveri göstermelerine rağmen, çoğu zaman engellemelerle karşılaştığını ifade etmek isteriz. Basın çalışanlarının kamusal görevlerini icara ederlerken karşılaştıkları tüm sorunların, engellerin kaldırılmasını beklemekteyiz. Yaşanan sorunların aşılmasındaki en önemli noktanın ise meslektaşlarımız arasında örgütlenme ve mesleki dayanışmanın güçlenmesinde görmekteyiz.”

“Meslektaşlarımızın sunduğu kamusal hizmet tüm kesimler tarafından görülmeli”

Gazetecilerin yaptığı kamusal hizmetin takdir edilmesi gerektiğine vurgu yapan İrtem, “Zaman mevhumunun önüne geçerek büyük bir özveriyle ve emek harcayarak çalışıp topluma bilgi sunan meslektaşlarımızın sunduğu kamusal hizmetin tüm kesimler tarafından görülmesini ve hak ettikleri takdirin gösterilmesini umut etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

İrtem, yayımladığı mesajın sonunda, “Bu münasebetle basın çalışanlarının  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü tekrar en içten dileklerimizle tebrik ederiz.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com