Advert
Advert
Advert

''Dilini koparırım''

''Dilini koparırım''
''Dilini koparırım''

''Dilini koparırım'' tehdidi dehşete düşürdü!

Bakan Çubukçu'dan, “Koparırım senin o dilini Bakan” diyen MHP'li Bulut'a sert cevap geldi: Ben, ‘Eğitim Türkçe yapılır' dedim. Aksi söz konusu olsa bile demokratik bir ülkede tehdit cevap olmamalıydı

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'un gazetelere yansıyan “Koparırım senin o dilini Bakan” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Bulut'un kullandığı şiddet dilini insanlık adına son derece vahim bulduğunu ve dehşetle karşıladığını belirten Çubukçu, “Seçim öncesi oy uğruna nasıl seviyesiz bir siyaset yapılabileceğini gözler önüne seren MHP Milletvekili, inanıyorum ki kamuoyu nezdinde hak ettiği karşılığı bulacaktır” dedi.

HEP ‘RESMİ DİL TÜRKÇE' DEDİM
Bulut'un ifadelerine ilişkin olarak, “İki dilde eğitimi destekleyen herhangi bir demecim, açıklamam olmadığı halde kamuoyunu yanlış yönlendirmiş, buradan kendince pay çıkartmaya çalışmıştır” diyen Çubukçu yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti: “Kendisi tercih ettiği kelimelerle şiddet eğilimini ortaya koydu. Kullandığı şiddet dilini insanlık adına son derece vahim buluyorum. Tehdidini dehşetle karşıladım. Hele hele eğitimci kimliği ile ortada gezen birisi, öğretmen kökenli bir milletvekili ağzından çıkanı duymalıdır. Şimdi en büyük endişem Bulut'un çocuklara nasıl öğretmenlik yaptığı, şiddeti öğretmenin bir yöntemi olarak kullanıp kullanmadığıdır. Bulut, sadece açıklaması ile değil, bilgi kirliliği yaratarak seçmen nezdinde nemalanma gayreti ile de siyaset yapma seviyesini göstermiştir. İki dilde eğitim konusundaki tutumum net olup, bugüne kadar konuyla ilgili tarafıma yöneltilen sorulara ‘Devletin resmi dili Türkçe'dir ve eğitimde Türkçe yapılır' diyerek yanıt vermişimdir. Kaldı ki aksi söz konusu olsaydı bile demokratik bir ülkede tehdit ve şiddet cevap olmamalıydı.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!