Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Dikkat! KPSS ve ALES başvuruları başladı

Dikkat! KPSS ve ALES başvuruları başladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisan düzeyi ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları bugün başladı. KPSS'de her bir oturum için 55 TL, ALES için ise 80 TL ödenecek.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2016 Perşembe 11:49
Dikkat! KPSS ve ALES başvuruları başladı

 

KPSS lisans düzeyi ile ALES başvuruları bugün başladı. KPSS için son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlenirken ALES için 30 Mart 2016 olarak belirlendi.

KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), 22 Mayıs'ta yapılacak. ÖABT ise 24 Temmuz'da yapılacak. Sınava girecek adaylar her bir oturum için 55 TL ödeyecek. 2 oturuma girmek isteyen adaylar 110 TL, 3 oturuma girmek isteyen adaylar 165 TL, tüm oturumlara girmek isteyen adaylar ise 220 TL yatıracak.

Ayrıca DHBT başvuru süresi 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihleri olarak belirtildi. Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorunda. Lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Lisans Sınavına başvuru yapmaları ve sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna katılmaları da zorunlu.

6 Kasım 2016'da yapılacak olan DHBT'nin sınav ücreti de 55 TL. DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 110 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir. Yatırılacak sınav ücretinin DHBT oturumuna ait olan 55 TL’si, 21 Eylül- 3 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak DHBT başvurularında ödenecek.

Öte yandan Yüksek lisans yapmak veya Akademik Personel olmak için hazırlanan adayların girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları da bugün başladı.

08 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan sınavın son başvuru tarihi 30 Mart, sınav ücreti ise 80 TL olarak belirlendi.

KPSS ve ALES'e başvurmak isteyen adaylar, https://ais.osym.gov.tr/ adresinden başvurularını yapabilecek. Her iki sınavın kılavuzuna ise http://www.osym.gov.tr/belge/1-11236/11236_inceleme.html adresinden ulaşılabiliyor. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com