Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Dikkat! At eti yiyor olabilirsiniz!

Dikkat! At eti yiyor olabilirsiniz!

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2011 Pazar 11:23
Dikkat! At eti yiyor olabilirsiniz!

Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Ege Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı Ahmet Hakan Ay tüketicileri uyardı.
Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Başkan Yardımcısı ve Ege Yemek Sanayicileri Derneği (EYSAD) Başkanı Ahmet Hakan Ay, ucuz dönerde merdivenaltı ürün kullanıldığına dikkat çekerek tüketicileri uyardı.

Etin kilogram satış fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bir porsiyon dönerin 1.5-2 liraya satışının mümkün olmayacağını kaydeden Ay şöyle konuştu: “Bir kişi maliyetinin altında fiyata ürün satıyorsa merdivenaltı ürün kullanıyordur. Dana ciğeri yerine manda ciğeri ya da Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yakaladıkları gibi at eti karıştırıyordur.”

13 Ağustos’ta Dokuz Eylül Üniversitesi’nin anlaştığı bir yemek firmasının dönerlere at eti karıştırdığı ortaya çıkmıştı. Ay, sadece işyerinde değil, ucuz yemek satan tüm işletmelerde aynı riskin söz konusu olduğunu ifade etti.
Habertürk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com