Advert
Advert
Advert

DİKA Siirt'te toplandı

Dicle Kalkınma Ajansının 2014 Yılı İkinci Kalkınma Kurulu Toplantısı Siirt'te gerçekleştirildi.

DİKA Siirt'te toplandı
DİKA Siirt'te toplandı

 Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) 2014 Yılı İkinci Kalkınma Kurulu Toplantısı Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantı, Mardin merkezli düşünce kuruluşu olan Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) Başkanı Ahmet Akgül başkanlığında yapıldı.

Toplantı DİKA Genel Sekreteri Dr. Tabip Gülbay ile Kalkınma Kurulu Başkanı Ahmet Akgül’ün açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından önceki Batman toplantısında alınan kararlar ile toplantının gündem maddeleri katip üye Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Özgür Gürgör tarafından kurul üyelerine okundu.

DİKA’ın Araştırma, Strateji Geliştirme ve Programlama (ASGP) Birimi Uzmanı Afşin Seren Denizli tarafından ajansın 2014 yılı faaliyetleri hakkında kurul üyelerine bilgi verildi. Yine ASGP birimi uzmanı Ayşe Akyapı tarafından 2015 yılı mali destek programları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra aynı birim uzmanı Elçin Demirel tarafından “Bölgesel Sosyal Politika Sorunlarının Çözümünde Yerel Paydaşların Rolü” konusunda kurul üyelerine bilgi verildi.

Son olarak Artuklu Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Dilek Cindoğlu “Bölgenin Sosyal Yapı Mevcut Durum Analizi Üzerine Strateji Önerileri” konulu kurul üyeleri ile etkileşimli sunum gerçekleştirdi. Toplantının değerlendirme bölümünde de kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe