Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Dicle Üniversitesinde "İslam Gençliği" konulu konferans

Dicle Üniversitesinde "İslam Gençliği" konulu konferans

Diyarbakır Dicle Üniversitesinde Konferansta, gençliğin taşıması gereken özelliklere değinildi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 11:08
Dicle Üniversitesinde

Dicle Üniversitesi İlahiyat Öğrenci Platformu ve İfade Kulübü işbirliği ile “İslam Gençliği” konulu konferans düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen ve Profesör Doktor Hulusi Kılıç tarafından verilen konferansa, öğretim üyeleri ve öğrenciler ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından söz alan Profesör Doktor Kılıç, İslam için gençliğin öneminden bahsederek, bütün peygamberlerin ve ilk inananların gençler olduğu vurguladı.

İslam’a göre gençliğin taşıması gereken vasıfları, gençlerin Kur'an ahlakına göre nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda salonda bulunanlara bilgiler veren Kılıç, ilimin önemine dikkat çekti.

 Gençlerin, nefsin kötü isteklerini yerine getirmemek için de dikkatli olması gerektiğini söyleyen Kılıç, “Hayatımızı şekillendirecek ve yönlendirecek emir ve yasakları, Rabbimiz bizlere Kur’an-ı Kerim ile bildiriyor. Peygamber Efendimiz (s.a.v) de bunları hayatında tatbik ederek hem örnek olmuş hem de açıklamıştır. Gençlerimiz, peygamberimizin ahlak ve sünnetiyle yetişmelidir” dedi.

Gençlik döneminin, insan hayatının en önemli dönemi olduğunu belirten Kılıç, gelişen teknoloji ye karşı iradeli olunması gerektiğini ifade ederek, gençlere İslam’ı nasıl yaşamak gerektiği konusunda bilgiler verdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com