Advert
Advert
Advert

Dicle Üniversitesi eğitime eksiklerle başladı

Dicle Üniversitesi, yeni eğitim ve öğretim yılına eksiklerle başladı.

Dicle Üniversitesi eğitime eksiklerle başladı
Dicle Üniversitesi eğitime eksiklerle başladı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Dicle Üniversitesi, 2014–2015 eğitim ve öğretim yılına eksiklerle başladı.

Kampus içinde bulunan yolların bozuk olduğunu, durak kenarlarında bulunan bankların ise kırık olduğunu belirten öğrenciler, yetkililerin görevlerini yerine getirmelerini istedi.

Bu yıl üniversiteye başladığını söyleyen Hüseyin Muğuç, üniversitenin halini görünce hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

“Yolları bozuk, durakları kırık olan üniversiteye hizmet yapmıyorlar”
Üniversite içerisinde birçok eksikliğin olduğunu ifade eden Muğuç, “Bu yıl üniversiteyi kazandım. Üniversiteye ilk geldiğim zaman hayal kırıklığına uğradım. Çünkü alan ve kampus olarak Türkiye’de ilk sıralarda yer alan üniversitenin yollarının bozuk, duraklarının kırık ve lavabolarının ise kirli olduğunu gördüm. Araba beklerken güneşin altında beklemek zorunda kalıyoruz. Üniversite, dış görünüşüyle güzeldir ama fakültelerin içine girdiğimizde hayal kırıklığı yaşıyoruz. Dicle Üniversitesi’ne hizmet yapmıyorlar. Yetkililerin bunlara çözüm bulmaları gerek.” dedi.

Fakültelerde bulunan lavaboların kirli olması nedeniyle rahat bir şekilde abdest alamadıklarını söyleyen Hasan Akkurt ise, üniversite için harcanan paralarının bir kısmının dahi olsa yol ve bank gibi eksiklere harcanması gerektiğini belirtti.

“Okul yönetiminin görevlerini hakkıyla yapmalarını istiyorum”
Durakların yanında bulunan bankların kırık olması nedeniyle yağmur günlerinde otobüs beklerken ıslandıklarını söyleyen Akkurt, “Geçen yıldan beri Dicle Üniversitesi’nde okuyorum. Okulun birçok sorunu olduğunu gördüm. Örneğin, duraklar berbat durumdadır. Yağmurlu havalarda otobüs beklerken ıslanıyoruz. Okulda lavaboların kirli olmasından dolayı abdest dahi alamıyoruz. Şu an okulda öğrenci merkezi yapılıyor. Buraya verilen paraların birazı okul içini güzelleştirmek için kullanılsaydı daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Buradan okul yönetimlerine seslenerek görevlerini hakkıyla yapmalarını istiyorum.” ifadelerini kullandı. (Hamza Adiyaman/Ali Adiyaman - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı