Advert
Advert
Advert

Dicle Elektrik, kesintilerin nedenini Bakanı Fakıbaba’ya anlattı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine yeni atanan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Dicle Elektrik tarafından başta tarımsal sulamada kullanılan elektrik enerjisi olmak üzere bölgede sürdürülen elektrik dağıtım hizmeti hakkında bilgi verildi.

Dicle Elektrik, kesintilerin nedenini Bakanı Fakıbaba’ya anlattı
Dicle Elektrik, kesintilerin nedenini Bakanı Fakıbaba’ya anlattı admin


 Bilgilendirme toplantısına katılan Dicle Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, ‘’Başta tarımsal sulamada kullanılan elektrik olmak üzere, bölgemizdeki elektrik dağıtım hizmeti ile ilgili hususları detaylı bir şekilde görüşmek bizi memnun etmiştir. İnşallah problemlerin çözümüne yönelik olan çalışmalarımız bundan sonra da yoğunlaşarak devam edecektir.’’ dedi.

Bakan ve Milletvekillerimiz İle İstişare Ettik

Bakanlıktan gelen talep üzerine gerçekleşen bilgilendirme toplantısında daha önce Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevi de yapan Bakan Fakıbaba’nın yanı sıra Tarım Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş AK Parti Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Halil Özcan ve Mehmet Kasım Gürpınar hazır bulundu. 
Dicle Elektrik tarafından bölgedeki 6 ilde 2013’ten bu yana gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında geniş kapsamlı bilgilendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Atalay, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ‘’Dicle bölgesinin genel durumu, yatırımlarımız, projelerimiz, tarımsal sulama ve sulama birliklerinin durumu gibi konularda bilgilendirmede bulunduk. Yaşadığımız sorunları sayın bakanımız ve milletvekillerimiz ile istişare ettik. Daha önce de birçok bakanımız, sorunların giderilmesi ile ilgili bize görüş ve tavsiyelerini ilettiler. Bu kez bölgede daha önce belediye başkanlığı yapmış bir bakanın konuyu ele alması bizi sevindirmiş, sorunların bir an evvel çözülmesi konusunda da bir o kadar umutlandırmıştır.’’ dedi.

Sorunların Kısa Sürede Çözüleceğine İnanıyoruz

Dicle Elektrik’in de ülke genelindeki diğer 20 elektrik dağıtım şirketi gibi faaliyetlerini EPDK’nın denetimi altında sürdürdüğüne de dikkat çeken Atalay, ‘’Gerek yatırımlar, gerekse kaçakla mücadele konusunda çalışmalarımızı sürdürürken, bir bölge insanı olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’nın sorunları biliyor olması ve yakından takip etmesi bizi gerçekten memnun etmiştir. Bölgede yaşanan elektrik sorununun, konuyla ilgili herkesin katkısı ve desteği ile kısa sürede çözüme kavuşacağına inancımız tamdır.’’ diye konuştu.

dedaş fakıbaba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler