Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DİCLE EDAŞ’TAN ŞANLIURFA’YA MONOBLOK TRAFO

DİCLE EDAŞ’TAN ŞANLIURFA’YA MONOBLOK TRAFO

Dicle EDAŞ, Şanlıurfa’daki trafo binalarının yenilenmesi ve düzenlenmesi çalışmalarını sürdürürken, kentin değişik yerlerine monoblok beton köşk trafo kabinleri tesis etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2015 Perşembe 18:53
DİCLE EDAŞ’TAN ŞANLIURFA’YA MONOBLOK TRAFO

ENERJİ NAKİL HATLARI GÜÇLENDİRİLİYOR
Müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebilmenin gayreti içerisinde bulunan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ) yatırımlarını ara vermeksizin sürdürüyor. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle serinleme amacıyla klimaların yoğun biçimde kullanılması ve tarımsal sulama sezonunda bulunulması nedeniyle salınımların yoğun olarak yaşandığı yerlere yeni trafolar yerleştirilirken, buralardaki enerji nakil hatları da kuvvetlendirildi. Dicle EDAŞ ekipleri son olarak Karaköprü ilçesine bağlı Akpiyar mahallesine, içerisinde 1000 kVA’lık trafo bulunan modern sistemle yapılmış monoblok beton köşk trafo kabinini yerleştirdi.

KARAKÖPRÜ İLÇESİNE 1000 KVA’LIK TRAFO
Yapılan çalışmaların, arızalara müdahale süresini kısalacağını, enerji kesintilerinin minimize edilmesini sağlayacağını belirten Dicle EDAŞ Proje Tesis Müdürü Mehmet Kürüm, Şanlıurfa’nın merkezini besleyen hatları yeraltına alma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi. Karaköprü ilçesine bağlı Akpiyar mahallesindeki yenileme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Kürüm, ‘’Şanlıurfa’ya yakışan hizmeti verebilmek için enerji nakil hatlarını yeraltına alma çalışmaları önem arz ediyor. Hazırladığımız plan dâhilinde önceliği, aciliyeti olan bölgelere veriyoruz. Zamanla tüm altyapımız elden geçirip, merkeze kaliteli ve kesintisiz enerjiyi vermeyi amaçlıyoruz.” diye konuştu.

ALTERNATİF HAT SAYISI İKİ KATINA ÇIKARILDI
Alternatif hat sayısını son bir yılda iki katına çıkardıklarını da kaydeden Proje Tesis Müdürü Mehmet Kürüm, yatırım çalışmaları kapsamında trafo merkezlerini yenilemeye devam ettiklerini, enerji nakil hatlarının kapasitesini arttırarak önemli ölçüde yeraltına aldıklarını söyledi. İl genelinde aydınlatma çalışmalarını sürdürdüklerini de belirten Kürüm, “Şanlıurfa’ya yaptığımız yatırımlar artarak devam ediyor. Yapılan yatırım ve bakım çalışmaları sayesinde geçmiş yıllara göre elektrik arıza sayısında kayda değer düşüş olmuştur. Yatırımlarımızın artması ile de kesintiler en az seviyeye inmesini bekliyoruz. Yılların birikmiş sorunlarını hazırladığımız projelerle çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

HEDEF, KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI ENERJİ VERMEK
Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Esin Eroğlu ise, çalışmalarının 2015 yılı yatırım programı kapsamında devam ettiğini söyledi.
Karaköprü ilçesinde 6 adet 1000 kVA’lık trafo ile Ahmet Yesevi mahallesinde iki adet 1000 kVA’lık trafonun tesis edildiğini kaydeden İl Müdürü Eroğlu, “Geçmiş yıllarla karşılaştırdığımızda Şanlıurfa’da enerji kesinti oranı oldukça düştü. Şehirdeki trafo sayısını artırdık. Enerji bakımından yetersiz olan trafoları daha büyükleriyle değiştirdik. Bazı mahallelere ek trafolar yerleştirdik. Diğer yandan, enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışmalarımız sürüyor. Hedefimiz, vatandaşlarımıza kesintisiz ve sağlıklı enerji vermektir. " şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com