Advert
Advert
Advert

DİCLE EDAŞ: KARALAMA KAMPANYASIDIR

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), BirGün Gazetesi’nde yer alan ve enerji şirketini hedef alan ‘MİT’ten Silah, DEDAŞ’tan Enerji – DEAŞ Elektrik’ başlıklı haberi sert bir şekilde yalanladı.

DİCLE EDAŞ: KARALAMA KAMPANYASIDIR
DİCLE EDAŞ: KARALAMA KAMPANYASIDIRKonuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, son günlerde artan bu tarz yayınların, Dicle EDAŞ’ı karalamaya ve hedef tahtasına koymaya yönelik çabalar olduğunun altı çizildi.

KARALAMA KAMPANYASI
Dicle EDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
‘’BirGün gazetesinin 12.06.2015 Cuma (bugünkü) tarihli baskısında manşetten, “MİT’ten Silah, DEDAŞ’tan Enerji – DEAŞ Elektrik" başlığı ile verilen haber tamamen asılsız, uydurma ve Dicle Elektrik şirketini karalamaya dönük kampanyanın bir parçasıdır.

Haberin içeriğinde, "Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde şimdi tampon bölgede kalan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) ait depolara verilen elektrik hattından, Suriye’nin Telabyad kasabasına ‘zamanında’ 3 enerji hattı çekildiği, Suriye’de yaşanan olaylar sonrasında IŞİD’in eline geçen kasabaya elektriğin kesintisiz verilmeye devam edildiği" iddiasına yer verilmektedir.

Tüm bu ağır iddialar ve ithamlar tamamen gerçekdışı olup, kamuoyunu yanıltmaya ve Dicle Elektrik şirketini hedef göstermeye yönelik gayriahlaki bir yayın anlayışının ürünüdür.

Bu denli habercilik ahlakından uzak olarak hazırlanan haber ile komşu bir ülkede devam eden çatışmaları, ülkemize taşıma, kaos yaratma niyetiyle hareket edildiği çok açıktır.

Habercilik ahlakından uzak, kasıtlı olarak yanlış yönlendirme yapılan, Dicle EDAŞ’ı hedef göstermek için hazırlanan haberin kime ve neye hizmet ettiğini, elektrik dağıtımı yaptığımız bölge halkı, çok açık şekilde görmektedir.

SURİYE’YE ENERJİ VERİLMİYOR
Şirketimiz, sınırın Suriye tarafına hiçbir şekilde enerji vermemektedir. Sınırda bulunan TMO’nun yanı sıra güvenlik amacıyla burada bulunan askeri birlikler ve sınır aydınlatması için verilen elektrik te zaten kayıt altındadır. Bu gerçekler bilindiği halde söz konusu iddialar, kasıtlı olarak ve hedef gösterme maksadıyla ortaya atılmıştır.

Tüm bunların ışığında, Dicle EDAŞ’ı karalamaya, hedef tahtasına koymaya dönük bu haberi hazırlayan ve yayınlanmasını sağlayan çevreleri kınıyor, hukuken her türlü girişimde bulunacağımızı bildiriyor, doğru, dürüst ve ilkeli habercilik yapılması çağrımızı yineliyoruz’’

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler