Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye DHKP-C’li 2 terörist eyleme gelmişler

DHKP-C’li 2 terörist eyleme gelmişler

20 yıldır aranan Özdemir Sabancı suikastının sanığı İsmail Akkol'un Bileti kesildi: Türkiye’ye git çatışarak öl denildi. Sabancı suikastının faili İsmail Akkol’un ismi, örgütün önüne geçince bileti kesildi. Akkol’a, “Git Türkiye’de çatışarak öl” denildi!

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 08:23
DHKP-C’li 2 terörist eyleme gelmişler

MİT ve Aydın polisi; önceki gün son yılların en önemli operasyonuna imza atmış, 20 yıldır aranan Özdemir Sabancı suikastının sanığı İsmail Akkol ve DHKP-C’nin kamp sorumlusu Fadik Adıyaman Söke Otogarında sahte kimliklerle yakalanmıştı. Ankara’ya eyleme giden Akkol ve Adıyaman’ın çantasından Kalaşnikof silah ve mühimmatlar çıkmıştı. İsmail Akkol’un 20 yıl sonra neden Türkiye’ye eyleme geldiğini ortaya çıktı.
'CANLI BOMBA OL' TALİMATI!
DHKP-C’nin Almanya’da Zerrin Sarı, Faruk Ereren ve Musa Aşoğlu’nda oluşan sözde merkez komitesi, İsmail Akkol’un ismi örgütün önüne geçince eylem yapmasına karar verdi. Türkiye’de dosyasının 28 Mart 2017’de zamanaşımına uğrayacak olması nedeniyle Akkol’a “Git Türkiye’de ve çatışarak öl” denildi. Yanına da yaşlandığı için Fadik Adıyaman verildi. Adıyaman’dan da canlı bomba olarak ölmesi istendi.
İki terörist daha eyleme gelecekmiş
İstihbarat birimleri DHKP-C terör örgütünün yeni bir stratejiye gittiğini belirledi. Sembol isimlerin bir bir eyleme gönderilerek ölmesi planlandı. Örgütün liderleri Hüseyin Fevzi Tekin ile Yunanistan’da yakalanan ve serbest bırakılan Bilgehan Karpat ve Şerif Turunç için de aynı karar verildi. Karpat ve Turunç da eylem için Türkiye’ye gönderilecekti.
Geniş önlemle sağlık kontrolü
Akkol ve Adıyaman, çevik kuvvet ekiplerince alınan geniş güvenlik önlemleri altında emniyetten çıkarılarak sağlık raporu almak üzere Aydın Devlet Hastanesine götürüldü. Slogan atmak isteyen Akkol ve Adıyaman’a polis engel oldu. Teröristler, hastane çıkışı vatandaşlara da tepki gösterdi.
Operasyon için uygun an beklendi
DHKP-C'li İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ı takibe alan polis, çatışma ihtimaline karşı operasyon için en uygun zamanı bekledi. Gitar çantası ve bir koli otobüs bagajına verilince, iki terörist silahlarına ulaşamadan kıskıvrak yakalandı.
Örgüte eleman katma planı
İsmail Akkol gibi sembol bir ismin Türkiye’de eylem yapmasının örgüte ivme kazandıracağı görüşüne varıldı. Akkol’un ölümüyle “İsmail Komutan Ölümsüzdür” diye kampanya başlatarak yeni ve motive olmuş elemanların katılımlarının sağlanmasını hedefledi. Ancak Akkol ve Adıyaman’ın eylem yapamadan yakalanması örgütün tüm planlarını alt üst etti. Teröristlerden Fadik Adıyaman'ın çantasından, kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar çıktı.
Kaynak : Akşam

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com