Advert
Advert
Advert

Son Dakika Haberi... 2016 yılı DHBT başvuruları başlıyor

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 2016 yılı başvuruları başlıyor. DHBT başvuruları nasıl olacak? kimler başvuruda buluna bilir? Başvuru şartları nelerdir? detaylar www.balikligol.com sitemizde...

Son Dakika Haberi... 2016 yılı DHBT başvuruları başlıyor
Son Dakika Haberi... 2016 yılı DHBT başvuruları başlıyor

 BALİKLİGOL.COM / 2016 yılı DHBT başvuruları tüm adaylar ve mezuniyet düzeyleri için 21 Eylül 2016 tarihinde başlayıp 3 Ekim 2016 tarihinde sona erecek. Başvurular ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak. 2016 DHBT başvurusunda bulunabilmek için; Lisans mezunları 2016 Lisans KPSS'ye girmiş olmalı, Ortaöğretim/Önlisans mezunları ise 2016 KPSS başvurusu yapmış olmalılar. Aksi durumlarda 2016 DHBT başvurusunda bulunamayacaklardır.2016 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT 2016) Sınavına katılacak olan adaylar sınavın hangi gün ve saatte yapılacağını merak ediyorlar. 2016 DHBT Sınavı 4 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

DHBT sınavları, tek oturumda yapılıp,cevaplama süresi 60 dakika olarak belirlenmektedir.Sınavlar, sabah saat 9.30'da başlatılmaktadır.

Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak, cevaplar cevap kâğıtlarına işaretlenecek, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecektir. Sınavda uygulanacak testler aşağıda gösterilmiştir. Bu testlerin içeriğine ilişkin bilgiler de Tablo-1'de verilmiştir. Sınavda adaylar
cevaplarını, cevap kâğıdında ilgili alanlara işaretleyeceklerdir. Cevap kâğıdı yerine soru kitapçıklarına yapılan işaretler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) :

Cumartesi Sabah Pazar Sabah Cumartesi Sabah

DHBT’YE KATILMA DURUMU

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenler KPSS ile birlikte yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorundadır. DHBT’ye katılmak isteyen adaylar bu alanı işaretleyeceklerdir. Bu alanda işaretleme yapmayan adaylar, yapılacak DHBT’ye katılamazlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenler, KPSS’ye ve yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmak zorundadır. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak amacıyla sınava girecek adayların, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruları, sınava başvuru yapmadan önce dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

ADRES (ÖSYM)

ÖSYM’yi bir bütün olarak ilgilendiren resmî, özel ve genel yazılar için:
ÖSYM Başkanlığı 06800 Bilkent-ANKARA

Başvuru, sınav ve sınav sonuçları konusunda adaylarca gönderilecek her tür dilekçe için:

ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı (SHDB) 06800 Bilkent-ANKARA

ÖSYM İnternet Adresi:
(http://www.osym.gov.tr)

Aday İşlemleri Sistemi (Başvuru, bilgi kontrol, değişiklik, düzeltme, tercih vb.):
(https://ais.osym.gov.tr)

Sonuçlar İçin İnternet Adresi:
(https://sonuc.osym.gov.tr)

Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 ÖSYM (444 67 96)
ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri: ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adres ve iletişim bilgileri

ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinde yer almaktadır.

DHBT başvuruları nasıl olacak kimler başvuruda buluna bilir Başvuru şartları nelerdir DHBT SO INAVI DHBT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır