Advert
Advert
Advert

Devrilen LPG tankeri patladı:66 yaralı

Bingöl-Diyarbakır yolunda LPG tankerinin devrilerek patlaması sonucu, her iki yönden kapanan yolda seyreden iki yolcu otobüsü alevlere teslim oldu. Kriz masası oluşturan Diyarbakır Valiliğinden alınan ilk bilgilere göre 66 yaralının çeşitli hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

Devrilen LPG tankeri patladı:66 yaralı
Devrilen LPG tankeri patladı:66 yaralı

Bingöl’den Diyarbakır’a gitmekte olan LPG yüklü, plakası belirlenemeyen  bir tankerin sürücüsünün direksiyon  hakimiyetini kaybederek Lice  ilçesi Tuzla köyü mevkiinde devrilmesi sonucu,  tamamen  kapanan yolda, iki yönden gelen iki yolcu otobüsü  mahsur kaldı.

 

Edinilen bilgiye göre,  otobüslerdeki yolcuların tanker sürücüsüne yardımcı olmak için yaklaştıkları sırada tankerin patlaması sonucu,   her iki  yolcu otobüsü ile  olay yerine yakın duran başka araçlar  da yanmaya başladı.   

 

Kaza mahallinde alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle sağlıklı haberlerin alınamadığı olayla ilgili alınan bilgilere göre, LPG yüklü tankerin devrilerek bir yolcu otobüsüne çarptığı, ayrıca yolda seyreden ikinci bir otobüs ile birkaç aracın da patlayan tankerden etkilenerek yandığı öğrenildi.

 

Meydana gelen facia nedeniyle Diyarbakır  Valiliğinin  Kriz masası oluşturduğu,  olay  yerine sevk edilen  helikopter  ambulanslar  ile  çok sayıda  kara ambulansı ile  yaralılar, Diyarbakır, Bingöl, Lice, Şanlıurfa, Mardin ve  Batman’daki Devlet ve özel hastanelere sevk edildiği  bildirildi.

 

Kriz masasından verilen ilk bilgilere göre, ilk belirlemelere göre  66  kişinin  vücutlarında  ağır  yanıklar  oluştuğu, için tedavi altına alındığı  öğrenildi.

 

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, olayla ilgili yaptığı açıklamada, " Devrilen tanker, gaz sıkışması sonucu infilak ediyor. O sırada Bingöl yönüne giden iki otobüs yoldan geçiyorken patlama meydana geliyor. Alevler iki otobüs ve bir aracı da etkisi altına alıyor. Şu anda net sayısı belli değil. Ambulanslar yaralıları hastanelere taşırken, itfaiye ekipleri de yangını söndürmeye çalışıyor. Bölgeye askeri helikopter de sevk edildi" dedi.

 

Olay yerinde geniş güvenlik tedbirleri alan askeri birlikler, basın mensupları dahil, yaralı yakınlarını da kaza mahalline 2 kilometre  uzakta tutup yaklaştırmıyor.

 

 Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın  gün içerisinde olay mahalline giderek incelemelerde bulunacağı öğrenildi. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu