Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Devlet Tiyatroları Yeni Bir Oyun İle Urfa’da

Devlet Tiyatroları Yeni Bir Oyun İle Urfa’da

Şanlıurfa'da ‘’Beceriksizler’’ adlı komedi oyunu ile Şanlıurfalı tiyatro severlerle buluşacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2013 Salı 22:33
Devlet Tiyatroları Yeni Bir Oyun İle Urfa’da

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 27 Ocakta Devlet Tiyatrolarının değersizleştirilmiş, köşeye sıkıştırılmış, yalnızlaştırılmış iki insanın, ölmeyi beceremeyen iki beceriksizin, yarattıkları yeni dünyalarında bildik insanlık hallerinin traji-komik panoramasını sergilemelerini, yine-yeniden alt üst oluşlarını anlatmakla birlikte, yalnızlık, çevre duyarlılığı, özgürlük, sevgi, dostluk ve ihanet gibi yan temalarında işlendiği  ‘’Beceriksizler’’ adlı komedi oyunu ile Şanlıurfalı tiyatro severlerle buluşacağı belirtildi.
Açıklama da ayrıca 29 Aralıkta Necip Fazıl’ın ‘’Para’’ adlı oyununun 2 seans olarak ilimizde gösterildiği belirtilerek Şanlıurfa Milletvekili Sayın Zeynep Karahan Uslu’nun desteğiyle tiyatroya gitmemiş Lise öğrencilerine yönelik olarak ücretsiz seans yapıldığı belirtilerek, bundan sonraki süreçte de gençlerin ilgisini ve tiyatro ile buluşmalarını sağlamak için ücretsiz seanslar düzenleneceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com