Advert
Advert
Advert

Devlet Tiyatroları perde açıyor

Devlet Tiyatroları perde açıyor
Devlet Tiyatroları perde açıyor

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 12 ildeki 44 yerleşik, 8 yerleşik turne sahnesiyle, turne sahnelerinde yeni sezonu açacak olan Devlet Tiyatrolarının ilk tur yeni oyunları belirlendi.

Bu kapsamda, sezonda seyirciler 20si yerli, 18i çeviri yeni oyunla tanışacak. Yeni yerli oyunlar arasında Yakup Kadri Karaosmanoğlunun Yaban, Nazım Hikmetin Memleketimden insan Manzaları, Recaizade Mahmut Ekremin Çok Bilen Çok Yanılır, Reşat Nuri Güntekinin Sarıpınar 1914, Aziz Nesinin Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Hüseyin Rahmi Gürpınarın Gulyabani, Musahipzade Celalin Fermanlı Deli Hazretleri yer alıyor.

Bu yıl sergilenecek diğer yeni yerli oyunlar ve yazarları şöyle:

Erkek ve Kadın-Semih Sergen, Soğuk Bir Berlin Gecesi-Barış Eren, Şair Baba ve Damdakiler-İbrahim Balaban, Boğaçhan-Hasan erkek, Karılarından Hangisi-Yıldırım Keskin, Kadın Sığınağı-Tuncer Cücenoğlu, Üstad Harpagona Saygı ve Destek Gecesi-Civan Canova, Pir Sultan Abdal-Mahmut Gökgöz, Şilide Av-Orhan Asena, Papağan Kaçtı-Özen Rodop, Hacı Yatmaz-Cevat Fehmi Başkut, Titil ile Bibil-Habip Bektaş, Güldürü Üstüne Aldatma ya da Tam Tersi-Ahmet Önel

Yeni yabancı oyunlar arasında da Anton Çehovun Vanya Dayı, Wiliam Shakespearein Beğendiğiniz Gibi ve III. Richard, Barbara Scottenfeldin Yedi Kadın, Cervantesin Don Kişot Ethan Coenin Bekleyiş adlı oyunları bulunuyor.

Öte yandan, geçen sene kapalı gişe oynayan, sevilen oyunlar da bu sene tekrar izleyiciyle buluşacak.


Etiketler:  Devlet Tiyatroları Perde Açılış 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle