Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da 8 tesisin temeli törenle atıldı

Devlet Su İşleri tarafından yapılan 8 adet yeni tesisin temel atma töreni, Şanlıurfa Valisi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanının katılımıyla, DSİ 15. Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Şanlıurfa'da 8 tesisin temeli törenle atıldı
Şanlıurfa'da 8 tesisin temeli törenle atıldı

DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen tören, DSİ 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap’ın yaptığı bilgilendirme konuşmasıyla başladı. Bilgilendirme sunumunun ardından konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük: “Gap’ın başkenti Şanlıurfa uçsuz bucaksız ovalarıyla bu unvanı hak ediyor. Bir tek şey eksikti o da suydu. Su da son yıllardaki ödeneklerle büyük hacimlerde ovalarımızla buluşmuştur. Şanlıurfa sadece Türkiye’nin değil, bütün bölgenin en önemli tarım merkezlerinden biri olacaktır. Bize düşense, bu arazileri verimli ve bereketli olarak kullanabilmektir. Tarıma bilimi ve teknolojiyi katarak verimimizi arttırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik ise programda yaptığı konuşmada: “Şanlıurfa’mızın özellikleri herkesi kıskandırıyor. Bu yüzden bu şehre ne yapılsa azdır. Burada 5 yılını geçirmiş bir kardeşiniz olarak her defasında söyledim. Suyun ve toprağın verimli kullanılması gerekir. Suyun toprakla buluşmasının akılcı bir şekilde olması lazım. Bilim çerçevesinde suyla toprağı buluşturmamız gerekiyor. Nitelikli çiftçiye, nitelikli tarım uzmanına ihtiyacımız var. Su ile toprak buluşacak ama, ölçülü dengeli buluşacak ki verime dönüşecek. Verime dönüşecek bir buluşmayı gerçekleştirmeliyiz. Çoraklaşma getiren bir buluşmanın ne anlamı var? Çiftçilerimiz kamu kurumlarımızla DSİ ile koordine içerisinde olmalılar.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Faruk Çelik ve Vali İzzettin Küçük’ün davetlilerle birlikte sekiz adet yatırımın temelini atan butona basmasıyla program sona erdi.

 

Devlet Su İşleri tesis temel atma töreni Şanlıurfa Valisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Oğuz Kasap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu