Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Devlet Memurları ve Belediye Kanununda değişiklik teklifi verildi

Devlet Memurları ve Belediye Kanununda değişiklik teklifi verildi

Devlet Memurları Kanunu ve Belediye Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifleri Meclis'e sunuldu.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2014 Çarşamba 14:07
Devlet Memurları ve Belediye Kanununda değişiklik teklifi verildi

CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, devlet memurlarını yakından ilgilendiren 2 kanun teklifini hazırlayarak, gerekçeleriyle birlikte Meclis’e sundu.

Kaleli’nin Devlet Memurları Kanunu ile Belediye Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ve gerekçelerinin yer aldığı kanun tekliflerinde; “İtfaiye çalışanlarının hak etmiş olduğu iş riski ve güçlüğü tazminatının Anayasa’nın temel ilkelerinden olan ‘ölçülülük’ ilkesine göre yeniden düzenlenmesi, sosyal adalet ve çalışma yaşamı açısından önemlidir. Bir diğer önemli konu ise yukarıdaki sorumluluklarla ilgili teşkilatın yeniden adlandırılması zorunluluğudur. Kurumlar çağın gereksinimine uygun isim değişikliği yaparken Türkiye’nin en kapsamlı arama – kurtarma faaliyetini görev edinen afet ve acil durum önleme ve müdahale görevini üstlenen itfaiye teşkilatları kelime anlamıyla ‘söndürme’ sözcüğünün esiri olmaktadır.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com