Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset DEVLET, KENDİ ELİYLE ZARARA UĞRATILIYOR

DEVLET, KENDİ ELİYLE ZARARA UĞRATILIYOR

CHP İl Saymanı Ahmet Budak, Şanlıurfa Merkez İlçe ve İlçe kaymakamlıklarının, ihale ilanlarındaki şartname bedelini 1000 ile 3 Bin 500 TL arasında fahiş rakamlar olarak belirlediğinden dolayı ihaleye katılımın engellendiği ve bundan da devletin zarar gördüğünü belirtti.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2013 Pazartesi 21:54
DEVLET, KENDİ ELİYLE ZARARA UĞRATILIYORCumhuriyet Halk Partisi İl Saymanı Ahmet Budak, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kaymakamlar ve vali yardımcılarının, ilimiz merkez ve ilçelerde kurulu bulunan KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİKLERİ” Tarafından yapılan ihalelerde, katılımı engelleyici ilanlar düzenleyerek devleti zarara uğrattıklarını söyledi.

İhale ilanlarında şartname bedellerinin DİGER KURUM VE KURULUŞLARDA 50 ile 200 TL arasında olduğun dikkat çeken Budak, Kaymakamlıkların şartname bedelini 1000 ile 3500 TL arasında fahiş rakamlar koyarak ihaleye katılımı engellediklerini kaydetti. CHP İl Saymanı Budak, bunun neticesinde ihaleye katılımın az olduğunu ve ihalelerin düşük kırımla gittiğini sözlerine ekleyerek, açıklamasında şunları ifade etti;

Bu devlete her ihalede yaklaşık 500.000,00TL ile 1.000.000,00TLye mal olmaktadır. Maalesef Kaymakamlar birlik kasalarına BEŞ ON BİN LİRA gelir saglayacam diye devlet bütçesine verdikleri zararın farkında değiller. Aynı ihaleler ihale kanununa göre yapılmış olsaydı veya şartları ağırlaştırılmamış olsaydı, her üç işten bir iş bedavaya yapılmış olurdu. Bu da devletin ve milletin menfaatinedir.

İhale kanununa göre yapılan ihaleler ile birliklerin yaptıkları ihaleler arasında ki katılım sayısını karşılaştırdıgımız’da korkunç fark göreceksiniz.

Kaymakamlar ihale kanununu değil orman kanununu uyguluyorlar, bu onların hükümet yanlılarına nasıl hizmet ettiklerini göstermekte.

Hangi Siyasının yakını halfetide ve Diğer Kaymakamlıklarda kaç iş aldı? İhale bedeli ne kadar? Kaça aldı? Yetkililerin ve Şanlıurfa Valisinin konular hakkında bilgisi var mıdır? Yoksa Birlikler kendi direktifi doğrultusunda mı hareket ediyor.

Biz CHP Şanlıurfa teşkilatı olarak bu konuların takipçisi olacağız. Yetkililerin konu hakkında kamuoyunu bilgilendirmelerini istiyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com