Advert
Advert
Advert

Devlet Hastanesinde Yenilikler Devam Ediyor

Devlet Hastanesinde  Yenilikler Devam Ediyor
Devlet Hastanesinde  Yenilikler Devam Ediyor


      Suruç İlçe Devlet Hastanesine tıbbi aletlerin basınçlı buhar ile yapılan sterilizasyonunun sağlandığı yeni otoklav cihazı ile Tomografi cihazı alındı.

     Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Adem Delice  yaptığı açıklamada; “Ameliyathanede kullanılan tıbbi aletlerin basınçlı buhar ile yapılan sterilizasyonunun (mikropsuzlaştırma) sağlandığı yeni otoklav cihazımız hastanemize kazandırıldı.  Sterilizasyonda şükürler olsun ki hiç sorun yaşamadık. Buna rağmen, ameliyathane hizmetinde aksama yaşanmaması adına önemli bir cihazı daha devreye alıyoruz. Bölgemizde kullanılan cihazların en yenisi ve teknolojik olarak donanımlısı olan otoklav cihazımız Suruç ve hastanemize hayırlı olsun” dedi.

     Hastaneye alınan otoklav cihazının ağırlığından ve ebatlarının büyük olmasından dolayı elle taşınması ya da asansörle taşınması mümkün olmadığını kaydeden Dr. Delice, “Cihazın yerine alınması için ameliyathane bölümünün uygun bir yerinde duvar yıkılarak cihaz vinç yardımıyla kaldırıldı ve bina içerisine alındı. Taşıma işlemi tamamlanır tamamlanmaz duvar tekrar örüldü” dedi.  Başhekim Delice sözlerine şöyle devam etti;  “Görüntüleme cihazı olan tomografinin alımıda yapılmış,  bu cihazımızda en kısa sürede faal hale getiriceğiz. Böylece özellikle çekimler için merkeze gitmek zorunda kalan hastaların mağduriyetinin giderilmesini hedefliyoruz. Suruç  acil vakalarda çok yoğun bir konumda. Bazen çok ciddi hastalar geliyor. Onlara en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tomografi cihazıyla birlikte Hastaların tahlillerini yapacağız ve başka illere sevkleri önleyeceğiz. Cihaz, başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı ve kanser erken teşhisi gibi birçok konuda bize geniş olanak  sağlayacak.  Bunun yanında Nöroloji ve Göğüs Hastalıkları  Doktorlarımız  Polikliniklerde görev yapmaya başladı.

     Hastanemiz acil servisine müracaat eden hastalara gereken müdahalenin kısa sürede, daha etkin, nitelikli sunulmasını ve hasta memnuniyetini sağlamak amacıyla Acil Servis tadilatı yapılmıştır. 2014 başında yapımı tamamlanarak modern bir görünüme kavuşmuştur.  Eski Acil servisin küçük olması, gerçekten acil durumdaki hastalarımıza verilecek hizmetin aksamasına neden oluyordu. Acil servisi daha geniş yere alarak,  hem acil durumlarda bütün cihazların bir arada bulunduğu yerde olmasını sağlamayı amaçladık hem de gerçekten acil durumdaki hastalarımızın bekletilmesini önlemeye çalıştık.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı