Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Devlet Hastanesinde kalite artırma çalışması yapılıyor

Devlet Hastanesinde kalite artırma çalışması yapılıyor

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından Genel Sekreterlik konferans salonunda Şanlıurfa’da görev yapan tüm sağlık tesislerimizin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ve Eğitim Sorumluları Eğitime tabi tutuldu.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 10:16
Devlet Hastanesinde kalite artırma çalışması yapılıyor


Eğitim Genel sekreterlik Eğitim birimi tarafından gerçekleştirildi. Eğitimde konuşma yapan Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN; Tüm sağlık bakım hizmetleri müdürlerine ve Eğitim hemşirelerine yaptıkları işi sahiplenmelerini, yaptıkları işle ilgili olarak şikâyet etmek, eleştirmek gibi lükslerinin olmadığını bu nedenle vatandaşımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını istedi.Ayrıca Kaynakların etkin ve verimli kullanılması konusunda duyarlı davranmalarını söyledi.
Daha sonra eğitime kamu hastaneleri birliği genel sekreterliği Eğitim ve Kalite Birim Sorumlusu Uzman Serkan Uçan, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Birim Sorumlusu Uzman Özen Muslu, Eğitimci Elif Kara İZGÖRDÜ, Eğitimci Seher KUTLU ve Psikolog Ayda KARAKAŞ tarafından Hastanın ve refakatçilerin, hasta ziyaretçilerinin ve hastane çalışanlarının doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerini sağlamak, hizmet almalarını kolaylaştırmak, huzur ve sükunun sağlanması, hastane idaresinin koyduğu kurallar çerçevesinde işlerin yürütülmesi,Kimsesiz ve bakıma muhtaç hastaların, kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesi,Gelen hastaların hızlı ve eksiksiz veri girişlerinin yapılmasınınsağlanması,muayenesinin yapılması, Kaliteli bir toplu beslenme hizmeti nasıl verilmeli ve“Hizmet Kalitesinin Artırılmasına Yönelik Eğitim Modülleri” anlatıldı. Anlatılan konuların eğitim dokümanları eğitim hemşirelerine verilerek kendi hastanelerinde tüm personeli eğitmeleri konusunda bilgilendirildiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com