Advert
Advert
Advert

Devlet Hastanesinde kalite artırma çalışması yapılıyor

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından Genel Sekreterlik konferans salonunda Şanlıurfa’da görev yapan tüm sağlık tesislerimizin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ve Eğitim Sorumluları Eğitime tabi tutuldu.

Devlet Hastanesinde kalite artırma çalışması yapılıyor
Devlet Hastanesinde kalite artırma çalışması yapılıyor


Eğitim Genel sekreterlik Eğitim birimi tarafından gerçekleştirildi. Eğitimde konuşma yapan Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN; Tüm sağlık bakım hizmetleri müdürlerine ve Eğitim hemşirelerine yaptıkları işi sahiplenmelerini, yaptıkları işle ilgili olarak şikâyet etmek, eleştirmek gibi lükslerinin olmadığını bu nedenle vatandaşımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını istedi.Ayrıca Kaynakların etkin ve verimli kullanılması konusunda duyarlı davranmalarını söyledi.
Daha sonra eğitime kamu hastaneleri birliği genel sekreterliği Eğitim ve Kalite Birim Sorumlusu Uzman Serkan Uçan, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Birim Sorumlusu Uzman Özen Muslu, Eğitimci Elif Kara İZGÖRDÜ, Eğitimci Seher KUTLU ve Psikolog Ayda KARAKAŞ tarafından Hastanın ve refakatçilerin, hasta ziyaretçilerinin ve hastane çalışanlarının doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerini sağlamak, hizmet almalarını kolaylaştırmak, huzur ve sükunun sağlanması, hastane idaresinin koyduğu kurallar çerçevesinde işlerin yürütülmesi,Kimsesiz ve bakıma muhtaç hastaların, kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesi,Gelen hastaların hızlı ve eksiksiz veri girişlerinin yapılmasınınsağlanması,muayenesinin yapılması, Kaliteli bir toplu beslenme hizmeti nasıl verilmeli ve“Hizmet Kalitesinin Artırılmasına Yönelik Eğitim Modülleri” anlatıldı. Anlatılan konuların eğitim dokümanları eğitim hemşirelerine verilerek kendi hastanelerinde tüm personeli eğitmeleri konusunda bilgilendirildiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu