Reklamı Geç
Advert
Advert

Devlet Ermenek'teki ailelere de yardım edecek

Genel Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Kamu Şirket Personelleri Genel Başkanı, Soma'da hayatını kaybeden madencilere yapılan yardımların aynısının Ermenek'teki acılı ailelere yapılacağını söyledi.

Devlet Ermenek'teki ailelere de yardım edecek
Devlet Ermenek'teki ailelere de yardım edecek

Karaman'ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından acılı ailelere, hükümetin yardımda bulunacağı açıklandı. Bakanlık yetkilileri ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını açıklayan Kamu Şirket Personelleri Derneği (KAŞİP) Genel Başkanı Hakan Aydın, Soma’da yapılan yardımların aynı şekilde Ermenek’teki ailelere de yapılacağını duyurdu.

KAŞİP Genel Başkanı Aydın, açıklamasında “Soma’daki kardeşlerimize yapılan tüm yardımlar, Ermenek’teki acılı ailelere de yapılacak. Bunlardan biri konut edindirme yardımı. Diğer biri her aileden bir kişiye istihdam sağlanması ve bunun yanı sıra, cenaze masrafları gibi yardımlar, devlet tarafından ailelere ulaştırılacak.            

 KAŞİP olarak yaptığımız bu çalışmanın karşılığını aldık. Artık Türkiye’de bu tür acılar yaşanmamasını diliyoruz. Yaşananlar bizim için büyük bir acı. İş güvenliğinin önemini daha iyi kavrayan Türkiye’de, artık maden faciaları yaşamak istemiyoruz” dedi.

Hatırlanacağı gibi; 6 Kasım 2014 tarihinde Karaman'ın Ermenek ilçesinde, özel bir firmanın işlettiği kömür ocağında meydana gelen  su baskını sonucu 18 işçi yaşamını yitirmişti. İşçilerin cansız bedenleri olaydan günler sonra çıkarılabilmişti.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı