Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Sarp Sınır Kapısında incelemelerde bulundu.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Sarp Sınır Kapısında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 07:55
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Sarp Sınır Kapısında incelemelerde bulundu.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiyenin Kafkaslara açılan Artvinin Hopa İlçesindeki Sarp Sınır Kapısında incelemelerde bulundu. Yazıcı, girdiği bir gişede istediği bilgisayar dökümünü veremeyen Sarp Gümrük Muhafaza Müdürü Hüseyin Birdala fena fırçaladı. Müdürü koltuğundan kaldırarak bilgisayarın başına geçen bakan Yazıcı, istediği bilgileri sorgu ekranından kendisi buldu.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, bu sabah seçim bölgesi Rizeden Artvinin Hopa İlçesindeki Sarp Sınır Kapısına geldi. Burada Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Hopa Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Ömer Ersoy, Sarp Gümrük ve Muhafaza Müdürü Hüseyin Birdal ile bazı bürokratlar ve partililer tarafından karşılanan Bakan Yazıcı, uzun karşılama kuyruğundakilerle tek tek el sıkıştı. Geniş güvenlik önlemleri alınan Sarp Sınır Kapısında incelemelerde bulunan Bakan Yazıcı, daha sonra yürüyerek Gürcistan tarafına geçti. Burada Gürcistanlı gümrük yetkilileri tarafından karşılanan Bakan Yazıcı, uzakta kendisini bekleyen bir Gürcü görevliye, Alo, gel gel diye seslendi. Yazıcı, yanına gelen Gürcistanlı gümrük yetkilisine Merhaba nasılsın? Uyuyor muydun? dedikten sonra tercüman aracılığı ile bilgiler aldı.

MÜDÜRÜ FIRÇALADI

Bakan Yazıcı, incelemelerinin ardından yeniden Türkiyeye giriş yaptı. Bu sırada bir gişeye giren Bakan Yazıcı, bilgisayar başına oturttuğu Sarp Gümrük Muhafaza Müdürü Hüseyin Birdaldan 2010 ve 2011 yılına ait araç giriş istatistik bilgilerini istedi. Ancak istatistik bilgileri çıkarmakta zorlanan Birdala Bakan Yazıcı, yol gösterdi. Talimatları ile müdürü yönlendiren Bakan Yazıcı, buna rağmen istediği cevapları alamayınca sinirlendi. Bilgisayarın 2011 yılında ancak 4.5 aylık veri verebileceğini, ondan önceki verilerin görünemeyeceğini ifade eden Müdür Birdala çıkışan Yazıcı, ardından da bugün çıkış yapan Rize ve Artvin plakalı birkaç aracın daha önce hangi sıklıkla giriş çıkış yaptığının sorgulanmasını istedi. Müdür Birdalın ekranda listeyi bulamayınca dışardaki görevlilerden araç plakası istemesi üzerine sinirlenen Bakan Hayati Yazıcı, Ekranda giriş çıkış yapan araçların listesi yok mu? Adama niye soruyorsun? diye çıkışını sürdürdü. Daha sonra koltuktan kalkan müdürün yerine oturan memur Bakanın istediği araç listesini buldu. Cevabını alan Bakan Yazıcı, daha sonra gişeden ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com