Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi DEVLET BAKANI FARUK ÇELİK KAŞİP GENEL MERKEZİNİN AÇILIŞNI YAPTI.

DEVLET BAKANI FARUK ÇELİK KAŞİP GENEL MERKEZİNİN AÇILIŞNI YAPTI.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2011 Perşembe 12:46
DEVLET BAKANI FARUK ÇELİK KAŞİP GENEL MERKEZİNİN AÇILIŞNI YAPTI.


 

Genel Merkezi Şanlıurfa da bulunan Taşeron firma elemanlarının Genel Merkez açılışını Devlet Bakanı Faruk Çelik yaptı.

Genel Başkanımız Sayın N.Hakan Aydın açılış sonrasında yaptığı konuşmasında “ Toplumda statüsü dahi olmayan kamu şirket personellerine statü verilmesini ve tüm illerimizde özellikle kamuda çalışan şirket işçisi kardeşlerimize TOKİ den konut yapılması gerektiğini ve bu konutların sadece şirket personellerine verilmesini, biz şirket personellerinin toplumun ortak sorunu olduğumuzu bu sorunların hükümetimiz tarafından bir an önce çözülmesini TBMM meclisinde taşeron işçilerimizin sesine ses olma sözü aldık. ”

Devlet Bakanı Sayın Faruk Çelik; Kamu şirket personelleri Derneği Genel Merkez açılışında kamu şirket personellerine “Öncelikle kamuda çalışan taşeron işçilerin kurduğu bu dayanışma derneğinin kurulması bizim açımızdan çok hayırlı olacaktır. Ben her zaman örgütlenin sivil toplum kuruluşları sendikal haklarınız için birliğiniz için örgütleşin.Kamu şirket personelleri derneğinin mecliste hem sesi hem sözü olacağım. Derneğin kurulmuş olmasının büyük önemi olduğunu ve taşeron firma elemanlarının birleşerek sendikal haklarını aramaları gerektiğini vurguladı. Kamu şirket personellerinin yasal düzenlemelerle alt işverenden alınarak üst işveren bünyesine alınması gerekli. Biz bu konuda Genel Başkanımız Sayın Hakan Aydın ile görüş alışverişinde bulunarak personelin sosyal ve  ekonomik anlamda gelişmesini sağlayacağız. Sorunlarınızı biliyorum ve sizlerin her zaman yanında olacağım,

bütün şirket işçilerinin Türkiye genelinde  TOKİ ‘den ev yapma sözü veren Devlet Bakanı Faruk Çelik; Mecliste Taşeron işçilerin sesine ses olma sözü de verdi.

 

Kamu şirket personelleri genel başkanı N.Hakan Aydın ilerleyen günlerde toki konutları ile ilgili görüşmeleri başlatacağını ve bu anlamda Sayın Bakanın desteğini almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kamu şirket personelleri Derneği Genel Başkanı N.Hakan Aydın Kamu şirket personelleri Genel Merkezinin Türkiye için büyük önemi var. Bu kuruluş Türkiye’de 2 milyondan fazla kitlesi olan, derneğimiz bu günden sonra Türkiye de kamuda çalışan şirket personellerinin ilk ve tek yetkili temsilcisi olacaktır.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com