Advert
Advert
Advert

Devlet Bahçeli Yeki Kapıdan seslendi: Yeni bir sayfa açalım

Milyonlarca insanın katılım gösterdiği ve Kur’an- Kerim tilavetiyle başlayan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde konuşan MHP Lideri Bahçeli, “Yeni bir sayfa açalım” dedi.

Devlet Bahçeli Yeki Kapıdan seslendi: Yeni bir sayfa açalım
Devlet Bahçeli Yeki Kapıdan seslendi: Yeni bir sayfa açalımİstanbul Yenikapı Meydanı’nın da düzenlenen ve Kur’an- Kerim tilavetiyle başlayan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önemli mesajlar vererek “Yeni bir sayfa açalım” dedi.

Mitingde protokolü selamlayarak konuşmasına başlayan Devlet Bahçeli, “Bu mahşeri kalabalığı, yere göğe sığmayan bu izdihamı tazimle selamlıyorum. Yurdumun her köşesinden gözü kulağı burada olan kardeşlerimi bağrıma basıyorum. Heyecanınız güç veriyor, nurlu geleceği ve zorla dayatılan geceyi aydınlatıyor. Tüm Türkiye’yi hasretle kucaklıyor, hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Göğsümüzü kabartacak bu ihtişamlı coşkudan görüyorum ki, üzerimizde oynanan oyunlara, aramıza sokulmak istenen fitnelere rağmen cesaretle dik durdunuz.” dedi.

15 Temmuz’un bir milat olduğunu söyleyen Bahçeli, “yeni bir sayfa açalım” diyerek şunları ifade etti:  “Bugün düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’yle Türkiye tek yürek olduğunu göstermiştir. Ayrımız, gayrımız yoktur. Müştereklerimiz farklılıklarımızdan daha çoktur. Ecdadımızın hayır duaları, şehitlerimizin hatıra ve vasiyetleri hepimizin namusuna emanettir. Birliğimizi kıskançlıkla, kararlı bir şekilde korumalıyız. Kutuplaşma ve cepheleşmeleri bıçak gibi kesmeliyiz. Şehitlerimizin ruhları, şehit analarının gözyaşları, yetimlerinin yürek yaraları, nesillerin gelecek ümitleri bizimledir, yanımızdadır ve aramızdadır. Sizler darbe heveslerini teröristlerin kursaklarında bıraktınız. Devlete ve millete meydan okuyan çürümüşleri elinizin tersiyle ittiniz. Bu nedenle 15 Temmuz bir milat, bir dönüm noktasıdır. Nereli olursanız olunuz; ister güneyden ister kuzeyden, ister doğudan, ister batıdan, kim olursanız olunuz, ülkemin neresinde doğarsanız doğunuz; kökünüz, kökeniniz, mezhebiniz ne olursa olsun; Vatanım, bayrağım, milletim, demokrasim, şehitlerim, kardeşliğim ve mukaddesatım demek için Yenikapı’yı doldurdunuz. Bu ruh devam ettiği müddetçe hiçbir hain bize yanaşamayacaktır. Milli birlik ve kardeşliğimiz sağlam kaldığı, hatta sürekli tahkim edildiği sürece hiçbir çıldırmış, hiçbir hayasız ve vicdansız Türkiye’ye saldırmayı aklından bile geçiremeyecektir. Yeni bir sayfa açalım, milli bir uzlaşmayla, hukukun üstünlüğünü gözeterek, insan hak ve özgürlüklerini muhafaza ederek geleceğin yol haritasını çizelim.”

“Bahtiyarım, çünkü Türkiye’mizin şahlanışını gururla izliyorum.” diyen Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“15 Temmuz’da felaketimizi projelendirdiler. 15 Temmuz’da son nefesi vermemizi gözlediler. Fethullahçı Terör Örgütü, milletimizin helali olan savaş uçaklarıyla saldırdı. Helikopterler tepemizde uçuştu, bombalar, kurşunlar üzerimize yağdı. 15 Mayıs 1919’da İzmir işgal edilmişti. İstanbul, 16 Mart 1920’de işgale uğramıştı. Biliniz ki, 15 Temmuz yeni bir istila denemesi, yeni bir kıyım ve yıkım hamlesiydi. Mondros’ta çerçevesi çizilip Sevr’de dayatılan imha planları 15 Temmuz’da yeniden gün yüzüne çıkarıldı. Su uyur düşman uyumaz sözü bir kez daha anlam ve karşılığını buldu. Zalimler, hainler, emperyalizmin maşaları bu defa Türk askeri kılığına girdiler. Milletin silahını yine millete çevirdiler. Milletin imkânlarını kullanarak yine millete öldürücü darbe vurmak istediler. Alim ve hoca görünümlü bir terörist, sığındığı Pensilvanya’dan estirdiği beddua seanslarıyla, nefret söylemleriyle, öfke nöbetleriyle çetesine, cinayet örgütüne Türkiye’ye vurun emri verdi.”

FETÖ’nün, Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yaparak Türkiye’nin kalbine nişan aldığını söyleyen Bahçeli, “15 Temmuz’da TBMM’yi, emniyet ve istihbarat kuruluşlarını bombalayıp, sivil ve masum vatandaşlarımızı katledenlerle; 101 yıl önce Çanakkale kıyılarına gelip üzerimize ateş saçanlar aynı karanlık yolun yolcusudur.” dedi.

Darbe girişiminin yaşandığı gece halkın direnişine dikkat çeken Bahçeli, şunları ifade etti:

“15 Temmuz’da tankın önüne milli vicda

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!