Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Dev İstihdam Atağı

Dev İstihdam Atağı

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılıaçıkamaya göre Şubat ayı itibariyle Alp Tekstil işbirliği ile imzalanan protokol gereği istihdam çalışmalarına araverilmeden devam ediliyor.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 21:30
Dev İstihdam Atağı


İşkur geçtiğimiz ay içerisinde Alp Tekstil ile yapılan anlaşmayla 50kişilik gruba Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde UMEM(UzmanlaşmışMesleki Eğitim Merkezi) kapsamında ‘’Dikiş Makinesi Operatörlüğü’’ kursuaçmış ve talebin fazla olmasından dolayı aynı ay içerisinde 50 kişilikbir gruba daha kurs açmıştı. Toplamda 100 kişinin eğitim gördüğü vemeslek sahibi olacakları kurslara bir yenisi daha ekleniyor.
Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda yaptığıyazılı açıklamada önümüzdeki günlerde Alp Tekstil işbirliği ile Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde 100 kişilik bir gruba daha kurs açılacağının müjdesini verdi. Kursiyerlerin günlük 20 lira cep harçlığı alacağını ve genel sağlıksigortalarının işkur tarafından karşılanacağını belirten İşkur İlMüdürü Necdet Karasevda toplamda 200 kişinin meslek sahibi olacağınıve kursiyerlerin görecekleri eğitim sonunda istihdamın en az %90 olacağını belirtti.
Ayrıca Karasevda faaliyetler kapsamında verdikleri destek vekatkılardan dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e,Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'e, Şanlıurfa Milletvekillerine veTürkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com