Advert
Advert
Advert

Destekleme ödemelerinde devrim! bakın ne oldu?

Büyük tartışmalara neden olan ve 2007 yılından beri FETÖ'cuların çöreklendiği desteklemelerle ilgili flaş gelişme! Peki desteklemeden dönen oyunlar nelerdi? daha önce destekleme nasıl ödenirdi? destekleme ödemeleri yeni dönemde nasıl olacak? detaylar haberimizde....

Destekleme ödemelerinde devrim! bakın ne oldu?
Destekleme ödemelerinde devrim! bakın ne oldu?

 

TARİHİ BİR KARAR!

Bilindiği gibi 2007 yılından bu yana devlet tarafından ödenen desteklemeler aracı kuruluşlar vasıtasıyla çiftçilere ödenmekteydi. Göreve geldiği ilk günden itibaren Bakanlıkta bulunan PDY elemanlarına göz açtırmayan ÇELİK PDY'nin konturolüne geçmiş olan STK'lar. STK'ları mercek altına yatırdı. Bu STK'ların bir kısmının üreticilerden haksız yere kesintiler yaptıkları tespit edildi. Çiftçinin hakkının doğrudan çifitçiye ödenmesi için tüm karşı direnmelere rağmen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bu hakkı teslim etti.  Çiftçinin hakkının doğrudan çifitçiye ödenmesi tarihi bir karardır. 

DOĞRUDAN HESABA YATACAK!
Anaç koyun keçi desteği ödemeleri, artık doğrudan yetiştiricilerimizin hesaplarına ödenmektedir

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, anaç koyun keçi desteği ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı:
“2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında 30-31 Mayıs tarihlerinde 77 ilde 196 bin 252 yetiştiricimize 481 milyon TL anaç koyun keçi desteği ödemesi gerçekleştirildi.
Bu ödemelerin binde 1’i il birliklerinin, binde 1’i de merkez birliğinin hesabına yatırıldı. Kalan kısmı yetiştiricilerimizin hesaplarına yatırıldı.
Bu ödemeler önceki dönemde birliklerin hesabına aktarılıp, kesintiler yapıldıktan sonra kalan kısım birlikler tarafından yetiştiricilerin hesabına aktarılmaktaydı. Fakat son ödemelerle, desteklemeler artık doğrudan yetiştiricilerin hesaplarına aktarılmış oldu.
Hesaplarına aktarılan bu destek ödemeleri, yetiştiricilerimizin hakkıdır. Birliklerin hesabına ise mevzuatta belirtilen binde 2 tutarındaki pay (960 bin TL) yatırıldı.
Bu yeni uygulamadaki amacımız, bu işi meslek haline getirmiş yöneticileri değil, üretimi ve üreticiyi desteklemektir. Bundan sonra yetiştiricilerimiz, ne kadar destekleme aldığını hesabında görecektir. Yetiştiricilerimizin birliklere herhangi bir ilave ödeme yapmalarına gerek yoktur.”

www.balikligol.com 

desteklemeden dönen oyunlar nelerdi daha önce destekleme nasıl ödenirdi destekleme ödemeleri yeni dönemde nasıl olacak Anaç koyun keçi desteği ödemeleri artık doğrudan yetiştiricilerim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü