Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Destekleme kurslarına kayıtlar başladı

Destekleme kurslarına kayıtlar başladı

Diyarbakır'da öğrenci ve kursiyerlere büyük kolaylık sağlayan destekleme kurs kayıtları kurs merkezlerinde başladı.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2015 Çarşamba 12:19
Destekleme kurslarına kayıtlar başladı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata yaptığı yazılı açıklamada, öğrenci ve kursiyerlere büyük kolaylık sağlayan destekleme kurs kayıtlarının kurs merkezlerinde başladığı belirtildi.

Destekleme kurslarına hangi öğrencilerin başvuru yapacağı hakkında bilgi veren Hürata, "Hafta içi ve hafta sonu farklı zamanlarda gerçekleştirilecek olan kurslar için söz konusu kurs merkezlerimize örgün veya yaygın ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler, örgün veya yaygın ortaöğretim kurumlarından mezun olan kursiyerler, kurslara; o kurs merkezinin bulunduğu okulun öğrencilerinin yanı sıra bünyesinde  kurs açılmamış olan diğer okullardan da öğrenciler başvuruda bulunabilecekler. 5-6-7. sınıflar ile 9-10-11. sınıflarda okuyan öğrenciler en fazla 3 ders, 8. sınıf ile 12. sınıfta okuyan öğrenciler ise en fazla 6 dersten kurs alabilecekler. Mezun olan kursiyerler ise en fazla 6 dersten kurs alabilecekler.” dedi.

“451 kurs merkezinin onay işlemi gerçekleştirilmiştir”

Destekleme ve Yetiştirme Kursları takvimi doğrultusunda işlemlerin İlçe Milli Eğitim müdürlüklerinde yürütüldüğünü belirten Hurata, "İlçe Komisyonları oluşturulmuştur. 321’i ortaokul, 111’i lise, 19’u halk eğitim ve mesleki eğitim merkezi olmak üzere toplam 451 kurs merkezinin onay işlemi gerçekleştirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Öğretmen, öğrenci ve kursiyer başvurularının devam ettiğini belirten Hurata, son olarak şu bilgileri verdi: "Sınıf ve şubelerin oluşturulması 3 Ekim 2015 tarihi itibariyle tamamlanacak ve kurslar aynı tarihte faaliyete başlayacak olup 24 Ocak 2016 tarihine kadar devam ederek 1. dönem sona erecektir. 2. Dönem ise 8 Şubat 2016 tarihinde başlayıp 17 Haziran 2016 tarihinde sonlandırılacaktır. Ayrıca 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında 3. dönem yaz kursları başlayacaktır. Kurslarda görev alan yönetici ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com