Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık 'Dergah sebili sağlıksız' diye kaldırdık

'Dergah sebili sağlıksız' diye kaldırdık

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2010 Perşembe 17:31
'Dergah sebili sağlıksız' diye kaldırdık

gibi yerlerde vatandaşlarımızın büyük bir kısmı su ihtiyaçlarını giderdikleri sebil çeşmelerinin kaldırılmasına tepki gösterirken konuyla ilgili olarak Şanlıurfa Çevre Koruma Vakfı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre;

Şanlıurfa'nın silüeti konumunda bulunan Hz. İbrahim Peygamber Makamı ve Eyüp Peygamber Makamı gibi yerlerde ziyaretçilerin kullanımı amacıyla tamamen iyi niyetle oluşturulmuş olan sebil çeşmelerinin kullanımı İl Hıfzısıhha Kurulu'nun 08.12.2009 tarih ve 12 nolu kararıyla kaldırılmıştı.

Hizmete konulmasının planlaması döneminde tamamen iyi niyetli ve toplum yararı gözetilerek hayırsever vatandaşlarımız tarafından kurulan sebil çeşmeleri, zaman içerisinde art niyetli kullanımlara ve insan sağlığını tehdit edici sabotajlara maruz kalmıştır. Birçok bulaşıcı hastalığın da bu gibi ortak kullanılan araçlarla yayıldığı uzmanlar tarafından tespit edilmişken, toplumumuzun böyle bir tehlikeyle karşı karşıya bırakılması tabi ki biz yetkililerin göz yummayacağı bir durumdur.

Mevcut durum göz önünde bulundurularak tamamen halk sağlığını koruma amaçlı olarak bu sebil çeşmelerinin kaldırılması İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından uygun görülmüştür.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Tıp'ın başhekimi değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com