Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dergah Cami-i'de Neler Oluyor?

Dergah Cami-i'de Neler Oluyor?

Şanlıurfa'da Dergah Camii İmam hatip hücresinde iddaya göre elektirikli ısıtıcılar açık kalınca yangın çıktı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2013 Çarşamba 15:12
Dergah Cami-i'de Neler Oluyor?

Şanlıurfa Dergah Cami olarak Bilinen Halilürrahman Camisi İmam Hatip (ODASI) hücresinde yangın çıktı. Hücrede bulunan her şeyin küle döndüğü belirtildi.

İddaya göre Cami İmam Hatibi odasında dün sabah namazından sonra yangın çıktı. yangının çıkış nedeni ise çok ilginç. bilidiği gibi Dergah Camii'de 2 tane imam  görev yapıyor. dönüşümlü görev yapan imamlar'dan biri; İddaya göre izinde olduğu gün  hücresindeki elektriklı ısıtıcıları açık bırakınca elektriklı ısıtıcılardan yangın çıktı. yangın sonrası hücrede bulunan tüm malzeme küle döndü.

Bilindiği gibi geçen yıl Şubat ayında Dergah bölgesindeki derneklerle ilgili  soruşturma başlatılmış. Soruşturma sonrası Derneklerin resmi varlıkları iptal edilerek Vakıflar Bölge Müdürlüğü bünyesine alınmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığından gelen müfettiş raporu doğrultusunda Şanlıurfa Müftülüğü Dergâh Camii İmamlardan birini Hekimdede Cami’ine bir diğerini ise Eyüp Peygamber Camii’ne atamıştı.

Ancak mahkemeye başvuran imamlar mahkeme kararıyla 3 ay sonra görevlerine dönmüştü.

Dün çıkan yangının bu iddalarla bağlantısı olup olmadığı ise bilinmiyor.

Konuyla İlgili Görüştüğümüz Şanlıurfa Müftü Yardımcısı Mustafa Erdem; "Küçük bir yangın. büyütülecek bir şey yok. bir halı yanmış o kadar" dedi.

Camii imamına ise ulaşamadık...

Balikligol.com/ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik’te Toz Esrar Yaklanadı: 2 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com