Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Dere Temizliği Başlatıldı

Dere Temizliği Başlatıldı

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2010 Pazartesi 11:55
Dere Temizliği Başlatıldı

    Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalar kapsamında önce vinç yardımıyla dereye bırakılan mini iş makinesi deredeki atıkları topladı, ardından da dereler tazyikli su ile temizlendi.

    DERELERDEKİ ALTYAPI EKSİKLİĞİ GİDERİLMELİ

    3 Derenin Islahı konusunda titizlikle çalıştıklarını belirten Şanlıurfa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, temizliğin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla derelerde yaşanan alt yapı eksikliklerinin en kısa sürede giderilmesi gerektiğini söyledi.

    Derelerin temiz kalması konusunda mahalle sakinlerine büyük görevler düştüğünü ifade eden Palalıoğlu, "Derelerin temizliği konusunda burada yaşayan mahalle sakinlerine büyük görevler düşüyor. Çünkü derelerin temizliği sivrisinek ve haşerelerin üremesinde önemli bir etken. Haftada bir iki kez ilaçlama yapılmadığı takdirde dereler büyük tehlike oluşturuyor. Derelerin beton olmayan kısımlarının temizlenmesi ise çok zor. Bu konuda yetkililere seslenmek istiyorum. Altyapı eksikliği bulunan derelerde eksikliklerin en kısa sürede giderilmesi bizler için çok önemli" dedi.

     Şanlıurfa'da tifo, dizanteri, şark çıbanı v.b bulaşıcı hastalıkların yaygın olarak görüldüğünü hatırlatan Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, "Üç Derenin Islahı projesiyle Sırrın, Cavsak ve Karakoyun derelerinde ıslah çalışmaları yaptık. Bugün temizlik konusunda gelinin nokta bizleri oldukça mutlu etmiştir. Temizliğe verdiğimiz önemin bir göstergesi de bugün derelerin deterjanla temizlenmesidir. DSİ ile birlikte yürüttüğümüz Paşabağı Sulama Projesiyle birlikte derelerin içersinden temiz su akıttığımız takdirde hayallerimizi gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

    Derelerin deterjanla yıkanma işlemini belirli aralıklarla gerçekleştireceklerini kaydeden Palalıoğlu temizlik çalışmalarında emeği geçen çalışanlara teşekkür ettiğini söyledi.

    Şehrin temiz bir kent görünümüne kavuşması noktasında kirletmemenin önemine değinen Palalıoğlu, temizlik konusunda halkımızın bize vereceği tek destek şehri kirletmemektir. Biz halkımızın bize bu konuda yardımcı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

    Derelerdeki temizlik çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Karşıyaka Mahalle Muhtarı Matar Sakat, derelerde yaşanan altyapı eksikliklerinin en kısa sürede giderilmesi gerektiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com