Reklamı Geç
Advert
Advert

Depremzedelere Üçüncü Yardım Tır’ı Yola Çıktı

23 Ekimde Van’da meydana gelen 7,2 şiddetindeki deprem afetiyle ilgili Urfa STK’lar daha önce iki TIR’lık ilk bölümünü yollamıştık.

Depremzedelere Üçüncü Yardım Tır’ı Yola Çıktı
Depremzedelere Üçüncü Yardım Tır’ı Yola Çıktı
 

Van'da bulunan yetkililerin Halı, Soba, Battaniye gibi malzemelerin acil talebi üzerine hareket geçen STK’lar Platformu Üçüncü Tırı'da yola çıkardı. Hayırsever bir vatandaşın evren sanayi sitesinde yaptırmış olduğu prefabrik bir evi de dâhil olmak üzere acil ihtiyaç duyulan malzemeler Van’a ulaştırılmak üzere gönderildi.

 

Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Daha öncede belirttiğimiz gibi Vanlı kardeşlerimize İslami, İnsani ve vicdani sorumluluğumuzu yerine getirmek için başlatmış olduğumuz bu yardım kampanyasına destek olan başta hayırsever, kadirşinas halkımız olmak üzere tüm birer yardım neferi gibi çalışan STK temsilcilerine teşekkür ederiz. Elindeki ekmeğini kardeşi ile paylaşmak için can atan yaşlı dedelerden ninelerden, kumbarasındaki harçlığının son kuruşuna kadar depremzede kardeşlerine bir an önce ulaştırmak için can atan küçücük yavrularımıza kadar büyük bir ibadet sorumluluğu içerisinde İslami kardeşliğimizi en üst seviyeden hissettiren herkese şükranlarımızı sunarız. Allah bu tür afetleri bir daha Milletimize göstermesin.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan sonsuz rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Büyük bir imtihan ile karşı karşıya olan tüm Van’lı kardeşlerimize sabrı cemil ve metanet diliyoruz”

 

 

 

 

Urfa STK’lar Platformu Adına

Abdullah GÖÇMEZ

Basın Sözcüsü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Hüseyin Koroç son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Hüseyin Koroç son yolculuğuna uğurlandı
Şanlıurfalılar 16 Nisan’ın öneminin farkında
Şanlıurfalılar 16 Nisan’ın öneminin farkında