Advert
Advert
Advert

Tatlıses'in Gündeme getirdiği Karanlık Hangara baskın yapıldı!

Daha önce sanatçı İbrahim tatlıses'in gündeme getirdiği en karanlık şirketlerden biri olan: Deniz Baykal ve MHP kasetleriyle, gazeteci Haydar Meriç cinayetinde parmağı olan işadamı İbrahim Faruk Bayındır’ın şirketi Tarkim Havacılık’a ait iki hangara mühür vuruldu. Polis, şirketin İstanbul Atatürk ve Adana Havalimanları'ndaki hangarlarında inceleme başlattı

Tatlıses'in Gündeme getirdiği Karanlık Hangara baskın yapıldı!
Tatlıses'in Gündeme getirdiği Karanlık Hangara baskın yapıldı!15 Temmuz darbe girişiminden sonra yapılan operasyonlar ile FETÖ bağlantısı olduğu iddia edilen ve halen yurtdışında bulunan Faruk Bayındır'ın şirketi olan Tarkim Havacılık'a ait hangara polis tarafından mühür vurulurken, içeride bulunan uçaklarında polis tarafından didik didik arandığı öğrenildi.

POLİS EKİPLERİ MÜHÜRLEDİ

Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen iş adamı Faruk Bayındır'ın şirketi olan Tarkim Havacılık'a ait hangarın polis tarafından mühürlendiği ve içeride bulunan uçaklarda aramaların devam ettiği belirtildi.

DARBEDEN ÖNCE ABD'YE GİTMİŞ

Geçtiğimiz Mart ayında Devlet Hava Meydanları İşletmesine Tarkim Havacılık ile ilgili yapılan şikayetler sonrası soruşturma başlatılmıştı. Bu arada 15 Temmuz'da meydana gelen Darbe girişiminin ardından Tarkim Havacılığın sahibi olan Faruk Bayındır'ın çok daha önce ABD'ye gittiği öğrenildi. FETO terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddia edilen Bayındır'ın yurt dışına kaçması üzerine DHMİ tarafından yapılan soruşturmanın da genişletildiği öğrenildi.

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen Faruk Bayındır'ın şirketi olan Tarkim Havacılık'a ait hangar polis tarafından mühürlenirken, hangarda bulunan uçaklarda aramalar devam ediyor.


10 UÇAKTA ARAMA YAPILDI

Kanun Hükmünde Kararname (KHK)'den alınan yetki üzerine dün İstanbul Atatürk havalimanı ve Adana Havaliman'ların da Tarkim Hangarlarında polis ekipleri geniş çapta inceleme başlattığı öğrenildi. İstanbul Atatürk havalimanı ve Adana Havalimanı'ndaki hangarlarda bulunan 10 uçakta polis ekiplerinin arama yaptığı öğrenildi.

PERSONELİN KARTLARINA POLİS TARAFINDAN EL KONULDU

Bu arada Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda bulunan Tarkim Havacılığa ait uçak bakım hangarının kira sözleşmesi ev sahibi durumunda bulunan DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi ) tarafından mahkeme kararıyla fesh edilerken, görevli personelin de apron giriş kartlarına el konulduğu belirtildi.

KARANLIK İLİŞKİLER

İbrahim Faruk Bayındır, uyuşturucu kaçakçılığından hüküm giyen Ahmet Özbey'in kızı Betül Özbey'le evlendi. Tarkim Havacılık, Orhan Air ve Borajet şirketleriyle gündeme gelen Bayındır'ın ismi ilk olarak, MHP'ye kaset komplosu kurulduğunda Devlet Bahçeli tarafından açıklanmıştı. Süratle AK Parti'den ihraç edilen Bayındır'ın, Borajet şirketinde 17/25 Aralık darbe girişiminin kilit isimlerinden Avukat Halil İbrahim Koca ile ortaklığı vardı. 17 Aralık günü Rıza Sarraf'ın avukatlığını bırakan Koca, Şike Davası'nda da gündeme gelmişti. Öte yandan Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopterin de yine TARKİM'den kiralandığı iddia edilmişti. Şirket, hava taksi, özel jet kiralama, helikopter kiralama faaliyetlerinin yanı sıra uçuş okulu, teknik bakım onarım, operasyonel hizmetler gibi alanlarda çalışıyor. Atatürk Havalimanı'nda 2 ve Adana Havalimanı'nda 2 olmak üzere toplam 4 adet hangarı bulunan TARKİM'in 17 adet jet uçağı var.
(YENİŞAFAK)

Deniz Baykal MHP kasetleriyle gazeteci Haydar Meriç cinayetinde parmağı olan işadamı İbrahim Faruk Bayındır Tarkim Havacılık hangara mühür vuruldu İstanbul Atatürk Adana Havalimanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması