Reklamı Geç
Advert
Advert

Demokrasi Caddeside Bayrama Hazırlıkları

Demokrasi Caddeside Bayrama Hazırlıkları
Demokrasi Caddeside Bayrama Hazırlıkları

 Demokrasi(12 Eylül)Caddesi’nde cephe sağlıklaştırmasının ardından alt ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Şanlıurfa Belediyesi, alışverişin vazgeçilmez mekânı olan caddeyi Ramazan Bayramı öncesinde bambaşka bir görünüme kazandırıyor.  
       İstanbul’un Mahmutpaşası, İzmir’in Kemeraltı gibi Şanlıurfa’nın da alışverişte kalbi konumunda olan kentin en işlek caddelerinden Demokrasi Caddesinde yürütülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı müjdesini veren Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Akarbaşı’nda başlatılan çalışmaların ilk aşamada Şehit Nusret İlköğretim Okulu’na daha sonra ise Samsat Meydanına kadar devam edeceğini söyledi.
     Çalışmalar kapsamında sadece alt yapı değil üstyapı çalışmalarına da ağırlık verdiklerini belirten Fakıbaba, “Çalışmalar sırasında görüntü kirliliği arz eden olumsuzluklar ortadan kaldırılırken sıva, boyası iyi olmayan yerler sıvalanıp boyanıyor. Bundan bir ay önce Alaçatı’daydık. Türkiye burada yapılan çalışmaları konuşuyor ancak Şanlıurfa’da Eski Urfa ve Tarihi Hanlar Bölgesinde yürütülen bu çalışmalar bence Alaçatı’daki çalışmalar kadar önemli. Bu çalışmalar iyi duyurulabilme bence vatandaşlar gelip Urfa’yı da görme heyecanı duyacaklardır. Demokrasi Caddesinde yürütülen çalışmaların aynısı diğer caddelerde de devam edecektir” dedi.
    Samsat Meydanı’nda çok önemli çalışmalar yapacaklarını ifade eden Fakıbaba, “Samsat Meydanı’nın açığa çıkarılmasıyla birlikte köprülerin ortaya çıkması bu bölgeyi cazibe merkezi haline getirecektir. Kabul edilmeli ki Dünyanın en eski şehri Şanlıurfa. Bu kapsamda Balıklıgöl ve Haleplibahçe bölgesinde yürütülen çalışmaları önemsiyoruz” diye konuştu. 
      Çalışmalar sırasında bölge esnafına verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür dileyen Başkan Fakıbaba, “Biz bu çalışmaları tabiî ki esnafımız için yapıyoruz. Çalışmalar sırasında verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı özür diliyoruz. Zaman zaman yaşanan aksaklıkların nedeni bir malzemenin istenilen sürede bize yetiştirememesidir. Bu yüzden zaman zaman çalışmalar aksayabilir. Bu tip aksamalara halkımızın biraz daha sabırlı olması gerekir” şeklinde konuştu.


www.balikligol.com       


Demokrasi Caddesinde Bayram hazırlıkları balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi