Advert
Advert
Advert

Demirtaş'ın cevap veremediği 3 kritik soru

Selahattin Demirtaş, “Barış etkinliğinde silahlı teröristlerin ne işi var?” sorusuna cevap vermesi yerine ortaya komplo teorileri attı.

Demirtaş'ın cevap veremediği 3 kritik soru
Demirtaş'ın cevap veremediği 3 kritik soru

Diyadin’deki saldırıyla ilgili açıklama yapan KCK, “Tendürek’te 25 gerillanın Türk ordusuyla savaştığını söylemektedir. Oysa küçük bir gerilla birimine karşı binlerce Türk askeri bölgeye sevk edilmiştir” şeklinde görüş bildirmişti. Bu açıklamayla birlikte HDP’lilerin ısrarla seçim çalışması olmadığı, barış etkinliği olduğunu iddia ettikleri organizasyonun provokasyon amaçlı olduğu bizzat KCK tarafından da kabul edilmiş oldu.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ise bu açıklamaların tersine Diyadin'de 'bir barış etkinliği'nin olduğunu dile getirdi ve ortaya çeşitli komplo teorileri döktü. Oysa Demirtaş'ın cevaplaması gerek sorular vardı. Ne mi onlar?

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

- HDP ve Demirtaş, KCK’nın da kabul ettiği bir etkinlikte silahlı teröristlerin bulunma amacını kamuoyuna açıklayabilir mi?

- Güvenlik birimleri Yukarıtütek’te teröristlerle girilen çatışmanın 12 saat sürdüğünü açıkladı. Barış etkinliğine gelen “küçük bir grup” 12 saat çatışacak cephaneyle barış etkinliğine neden geldi?

- KCK açıklamasında doğrudan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan hedef alındı. Açıklamada, “Yalçın Akdoğan’ı ve AKP’yi uyarıyoruz! Ateşle oynamaya devam ederlerse, ancak sadece kendi sonlarını getirir, kendilerini yakarlar” denildi. Akdoğan’ın, Çözüm Süreci’nin en önemli aktörlerinden biri olduğu biliniyor. KCK ve PKK, sürecin dayattığı silahsızlanmayı bir türlü yerine getirmedi ve baltalamak için bütün yolları denedi. Akdoğan bu nedenle mi hedef alındı?

Kaynak : Star Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!