Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Demirtaş; İmamların arkasında namaz kılmayın

Demirtaş; İmamların arkasında namaz kılmayın

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 19:14
Demirtaş; İmamların arkasında namaz kılmayın

BDP lideri Demirtaş, hükümet tarafından Güneydoğu’ya gönderilen kadrolu imamların arkasında namaz kılınmaması için cemaate itaatsiz çağrısında bulundu.

 

TÜRKÇÜ, FETHULLAHÇI VE DEVLETÇİ İMAMLARIN ARKASINDA SAF TUTMAYIN

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MGK’da karara bağlanan ve terörle mücadele kapsamında hükümet tarafından Güneydoğu’ya gönderilen kadrolu imamların arkasında namaz kılınmaması çağrısı yaptı. Demirtaş şu görüşleri ortaya koydu: “Halk Türkçü, Fethullahçı ve devletçi imamların etrafında, arkasında saf tutmasın. Çünkü dinimizde bu kavramların hiçbiri yoktur. Bu misyonla görevlendirilmiş özel ve siyasi görevlilerdir. Din kisvesi altında halka Türkçülüğü, devletçiliği, cemaatçiliği dayatan imamlardır. ‘Irkçı, devletçi, Fethullahçı imamların arkasında kimse saf tutmasın’ diyoruz.

 

NEDEN KÜRTÇE VAAZ YOK

BDP Genel Başkanı Demirtaş bölgeye siyasi imamlar geldiğini öne sürerek, boykota devam çağrısı yaptı. Demirtaş “Cemaatimiz; devletçi ve Fethullahçı imamların arkasında saf tutmamalı. Bu imamlar özel tim, korucu ve JİTEM’den farklı bir amaç gütmüyor” dedi. Demirtaş, “Allah’ın evi olan camide konuşulan dili neden devletin belirlediğini anlamadığını” ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com