Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset DEMİRKOL; Turizmde Fırsatlar Şehriyiz

DEMİRKOL; Turizmde Fırsatlar Şehriyiz

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2011 Cumartesi 17:02
DEMİRKOL; Turizmde Fırsatlar Şehriyiz

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Fevzi DEMİRKOL, İlimizi turizm potansiyeli açısından yukarılara taşımak gerektiğini belirtti.

Fevzi DEMİRKOL, Şanlıurfa’nın  11.000 yıl öncesine dayanan zengin, kültürel ve tarihi mirasının büyük ölçüde bozulmayarak muhafaza edilmiş olmasını, kent merkezinde arkeolojik alanların varlığını, zengin kültür öğelerinin yaşatılıyor olmasını (yerel mutfağı, türküleri, halk oyunları, el sanatları, sanatçıları, vb.) tarihi İpekyolu üzerinde yer almasını, termal kaynağın bulunmasını, havaalanının varlığını, son yıllarda kültürel ve tarihi mekanları koruma bilincinin yeniden gelişmesi gibi avantajların inanç ve kongre turizmi merkezi olma yolunca fırsata dönüştürülmesi gerektiğini belirtti. 

İlimizin sahip olduğu kutsal değerlerin tarihi ve kültürel mirasla güzel bir uyum sergilediğini, son dönemlerde yapılan konaklama yatırımları ile birlikte özellikle inanç ve kongre turizmi alanında şehrimize ciddi bir talebin beklendiğini ifade eden DEMİRKOL, genellikle sahil kesiminde yapılan bilimsel toplantıların son yıllarda ilimizde de yapılmaya başlandığını, bunun son örneğinin de Harran Üniversitesince Mayıs ayında düzenlenecek olan 26. Maliye Sempozyumu olduğunu, şehrimizin tanıtımı açısından bu tür organizasyonların desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Yapılan yerli ve yabancı tur organizasyonlarında konaklama merkezi için şehrimizin konumunun çok uygun olduğunu, bu sayede Halfeti, Harran, Mardin, Nemrut, Hasankeyf, vb. tarihi merkezlere günübirlik gezilerin rahatlıkla ilimiz üzerinden yapılabileceğini ve Halep, Şam gibi yurtdışı gezi alternatiflerinin de değerlendirilebileceğini belirten Fevzi DEMİRKOL, açıklamasının sonunda Otelcilik ve Turizm Lisesi ile yeni açılan Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulunu sektördeki nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamaya yönelik umut verici gelişmeler olarak niteledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com